Į Airiją emigravusi ir modeliu tapusi Jelena Morkūnienė turi tūkstančius gerbėjų „Instagram“ tinkle

Jelena Morkūnienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-20 19:03
Dešimt metų Airijoje gyvenanti lietuvė Jelena Morkūnienė (30) – anaiptol ne stereotipinė emigrantė. Iš Kauno kilusi gražuolė dviejų vaikų mama čia įsitvirtino taip sėkmingai, kad daugelis galėtų pavydėti – pradėjusi nuo paprasto valytojos darbo ji netruko būti pastebėta ir dabar yra net gatvėje atpažįstamas modelis.

Dizainerių drabužiai, fotosesijos, pasirodymai televizijoje, beveik 13 tūkstančių sekėjų „Instagram“ tinkle, nesibaigianti komplimentų jūra – tokia yra svetur laimę radusios J.Morkūnienės kasdienybė.

Dabar ji su šypsena prisimena pradžių pradžią – baigusi mokyklą išvyko į Dubliną ir...

Įsitvirtino iš antro karto

„Gimiau ir užaugau Kaune. Baigus mokyklą gavau pasiūlymą važiuoti į Airiją, kur tuo metu kurį laiką gyveno mano mama ir brolis. Išvykome kartu su antra puse, vos atvykus mums padėjo mano brolis. Pradžioje nebuvo lengva su darbais... Tuomet buvau nėščia, tad teko grįžti į Lietuvą“, – Žmonės.lt pasakojo J.Morkūnienė. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tada Dubline ji iš visų jėgų stengėsi įsitvirtinti, kad tik nereikėtų atsiskirti nuo šeimos. Net būdama nėščia sutiko dirbti valytoja – bene du mėnesius diena iš dienos valė biurus. Vis dėlto ir pati suprato – ilgai taip trukti negalėjo, taigi, palikusi mylimąjį svetur, grįžo į Lietuvą. 

Pora vėl apsigyveno kartu, kai jųdviejų pirmagimiui buvo 7 mėnesiai – J.Morkūnienė grįžo gyventi į Airiją. Tačiau ir vėl jos kelias nebuvo rožėm klotas: „Sūnus buvo labai mažiukas, reikėjo auklės. Nei draugų, nei pažįstamų, išskyrus mano brolį, tada neturėjome. Darželiai Airijoje be galo brangūs, taigi pati namuose auginau vaiką...“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Vis dėlto, kad ir kaip buvo sunku, Jelenai gyventi Dubline patiko – šalis graži, oras geras, žmonės draugiški, svetingi, mandagūs.

Ieškodama, už ko užsikabinti, J.Morkūnienė išmoko atlikti gelinį nagų lakavimą – baigė specialius kursus. Bandė dirbti šioje srityje, bet nepatiko – norėjosi kažko kito. 

„Tada vis daugiau ir daugiau ėmiau dirbti kaip modelis. Mane surado vienas tsilistas – tiesiog viešoje vietoje priėjo ir pasiūlė bendradarbiauti. Su juo pradirbau daug metų, o po to, per pažįstamus, pasiūlymai vienas po kito ėmė atsirasti“, – pasakoja J.Morkūnienė. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tapo modeliu

Pasiūlymai plaukė vienas po kito: ir nusifotografuoti, ir renginyje dalyvauti, ir podiumu vaikščioti. „Jau dalyvavau daugelyje įdomių projektų, pradedant nuo didžiausių plaukų stilistų šou, tęsiant „Ring Girl“ bokso varžybomis. Visgi labiausiai viskas pasikeitė, kai pradėjau dirbti su „Caris Closet“ – tapau jų reklaminiu veidu“, – džiaugiasi lietuvė. 

„Caris Closet“ – Airijoje žinomas vakarinių suknelių butikas, galintis pasigirti ypatingais klientais ir dideliu gerbėjų skaičiumi: vien „Facebook“ tinkle savo simpatijas parduotuvei išreiškė pusė milijono klientų. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Tapus jų veidu mane pradėjo atpažinti gatvėje. Pasirašiau sutartį su viena didžiausių Airijos modelių agentūrų „Assets“... Turėjau galimybę filmuotis čia žinomose televizijos laidose, tokiose kaip „Ireland Am“ ir „Xpose“. Be to, tik prieš kelias savaites grįžau iš mados savaitės Paryžiuje, kur dirbau su Anglijos kompanija. Prancūzijoje turėjau galimybę susitikti su didžiausiomis Rusijos žvaigždėmis, tokiomis kaip Evelina Chromčenko ir Valentinas Judaškinas“, – pasakoja J.Morkūnienė. 

Moteris mano, kad jai sekasi, tačiau sėkmės paslapties neturi: „Tikriausiai gimiau po laiminga žvaigžde. Turiu viską šiame gyvenime, kad galėčiau jaustis laiminga. Linkiu visoms moterims būti laimingoms. Jūsų laimė priklauso nuo jūsų pačių. Tikėkite savimi ir jums pavyks!“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Išgarsėjo internete

Išgarsėjusi mados pasaulyje, J.Morkūnienė išgarsėjo ir internete. Jos „Instagram“ paskyrą, kurioje lietuvė dalijasi asmenukėmis, kadrais iš mados pasaulio užkulisių ir įkvepiančiomis mintimis, seka jau beveik 13 tūkstančių socialinio tinklo vartotojų. 

„Anksčiau buvau griežtai nusprendusi, kad socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Facebook“, bendrausiu tik su draugais. Bet viskas pasikeitė maždaug prieš metus. Tada prasidėjo pažintys, fotografai, pasiūlymai ir taip toliau... Ėmiau naudotis „Instagram“ ir kasdien sulaukiu vis daugiau susidomėjimo. Žmonės ėmė klausinėti, kalbinti... Kasdien sulaukiu žinučių su klausimais. Man patinka viskas, kas susiję su grožiu ir mada, mėgstu darytis makiažą, fotografuotis, ką ir galima rasti mano „Instagram“ paskyroje. Mielai dalinuosi savo patarimais“, – pasakoja J.Morkūnienė. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Populiarumas socialiniuose tinkluose neša ir pelną: „Socialiniuose tinkluose yra daug verslų reklamos. Kartais gaunu ką nors išbandyti nemokamai, po to pareklamuoti tai savo puslapyje. Niekad negalėjau pagalvoti, kiek durų per tai atsiveria!“

Žmogus niekada nebus gražus, jei viduje – tuštuma. Nevertinu žmonių pagal išvaizdą...

Ir nors kam nors galėtų pasirodyti, kad J.Morkūnienei sekasi vien dėl gražaus veidelio, lietuvė taip negalvoja: „Tikrai nemanau, kad esu išskirtinės išvaizdos. Svarbu, kaip jautiesi dvasiškai. Svarbiausia jaustis laimingai.

Išvaizda – paviršutinis apvalkalas. Žmogus niekada nebus gražus, jei viduje – tuštuma. Nevertinu žmonių pagal išvaizdą... Daugiau komplimentų sulaukiu iš aplinkinių. Tiesą sakant, man nepatinka perdėtas dėmesys, nors tai atrodo nesuderinama su mano veikla. Yra daug gražių moterų, bet idealių žmonių nebūna!“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Į Lietuvą negrįš

Ne tik karjera, bet ir sėkmingu šeimyniniu gyvenimu J.Morkūnienė gali džiaugtis. Kartu su vyru ji jau augina du sūnus – 10-metį Neilą ir dvejų Danielių, jaučiasi mylinti ir mylima. 

„Suderinti karjerą ir motinystę nėra lengva ir paprasta, nes čia neturiu artimųjų – mamos ar močiutės. Neturiu ir pastovios aklės, kadangi patikimą surasti sunku. Kiek tik gali padeda draugai arba draugės auklė... Visą namų buitį prižiūriu pati“, – stebina ji.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Dabar sėkmės paukštę svetur pagavusi J.Morkūnienė Lietuvoje – retas svečias. „Grįžtu labai retai, kad aplankyčiau gimines, likusius draugus ar šiaip susitvarkyčiau reikalus“, – pasakoja.

Tiesą sakant, visam laikui sugrįžti nei nori, nei planuoja: „Nematau ten perspektyvų nei sau, nei savo vaikams. Esame laimingi čia, o kaip bus toliau, laikas parodys. Pripratau prie šios kultūros, žmonės čia draugiški, mažiau negatyvo.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai