Holivudinė Martyno Siruso ir Margo Karachanianc meilės istorija: vestuvės Vilniuje ir Las Vegase

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-15 09:47
Fotografo Martyno Siruso (41) ir armėnų kilmės renginių vedėjos Margo Karachanianc-Sirusienės (29) meilės istorija primena filmą – netikėtą, saldų ir su trupučiu absurdo. Tačiau tai tikra: prieš dvejus metus susipažinę jiedu patys nesuprato, kaip įsimylėjo, netrukus laimėjo galimybę susituokti Las Vegase, tučtuojau iškėlė vestuves ir ten, ir Lietuvoje, o dabar laukia, kada namus aplankys gandrai.

Klausantis Martyno ir Margo pasakojimo nejučia suabejoji – ar gyvenime tikrai taip būna? O laiminga šeima juokiasi: ir patiems sunku patikėti, bet taip. 

Jųdviejų meilės istorija prasidėjo paprastai: susitiko darbe, pasikalbėjo, susidomėjo, apsikeitė kontaktais. 

„Tai nutiko tiesiog renginyje, prieš dvejus metus. Margo vedė renginį, o aš jį fotografavau. Po renginio ji atrodė tokia nuvargusi, o aš pasisiūliau parvežti namo“, – Žmonės.lt pasakojimą pradeda M.Sirusas. 

Žinoma, parvežti pasisiūlė ne visai nekaltai – na, patiko Martynui Margo... „Ji man pasirodė be proto žaviai susivėlusi, su didele kupeta plaukų“, – dabar tiesiai šviesiai paaiškina. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau veždamas Margo namo Martynas nesistengė labai patikti: „Prie jos tikrai nesikabinau. Net telefono neprašiau – tik „Facebook“ kontaktų... O toliau viskas ėjosi savaime. Kurį laiką nebendravome. Ji mokytojauja, turi vaikų grupes ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centre – moko teatro. Su vaikais ji buvo susilažinusi, kad kurį laiką nesinaudos „Facebook“... Bet vėliau ėmė naudotis. Tada kažkada tiesiog jai parašiau: „Labas, einam į koncertą.“

Gyvenime M.Sirusas – tikras melomanas, o ir Margo lankytis koncertuose smagu. Taiga vienas koncertas sekė kitą, tą kitą – dar kitas… 

„Gerą pusmetį mūsų santykiai buvo „koncertiniai“. Pamatydavau patinkantį renginį ir pakviesdavau ją – sakydavau, einam ten, darom tą... Bet daugiau nieko nebuvo. Nieko blogo ir nieko gero nedarėm“, – pasakoja M.Sirusas. 

Vis dėlto kuris buvo gudresnis, kuris gi pirmesnis „čiupo jautį už ragų“? „Gudresnis visada buvo jis, o kas pirmesnis?..“ – juokiasi Margo. „Man atrodo, kad tai Margo mane pirma pabučiavo...“ – šypsosi Martynas. 

O toliau viskas – it per sviestą. Jiedu patys nepastebėjo, kaip pasibučiavo vėl ir vėl, tapo pora... O tada ėmė planuoti kelionę. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Laimėjo vestuves

Pakeliauti Martynas ir Margo sugalvojo po Jungtines Amerikos Valstijas. Pirmiausia ketino ne dviese, bet su kompanija. 

„Mūsų turėjo būti nemažai – keturiese ar šešiese... Mes su Margo nusipirkome bilietus, o visi kiti ėmė muilintis, mykti... Taigi likome dviese. Bedėliojant kelionės maršrutą pamačiau, kad Las Vegase tuo metu vyks roko festivalis „Rock in Rio“. Bilietai kainavo nei daug, nei mažai – pigiausi po 500 dolerių… Dėl visa ko užsakiau viešbutį netoli festivalio vietos, kad galėtume lauke sėdėti ir klausytis“, – pasakoja M.Sirusas. 

 

O tada įsikišo likimas: „Paskui festivalio interneto puslapyje pamačiau kvietimą dalyvauti konkurse – reikėjo atsiųsti savo meilės istoriją, o prizas – vestuvės „Rock in Rio“ festivalyje.“

Tai kam mokėti po 500 dolerių už bilietus, jeigu galima pabandyti juos laimėti? Na, dar ir vestuves greta to? Taigi Martyno pavesta Margo netruko aprašyti jųdviejų meilės istorijos, o pats Martynas ją tučtuojau išsiuntė. 

„Festivalio rengėjai kurį laiką tylėjo, bet mums jau buvo nesvarbu – ir taip žinojome, kad važiuosime į festivalį. O galop jie su mumis susisiekė – pirma paprašė darsyk atsiųsti savo istoriją, o vėliau pabendrauti per „Skype“. Pabendravome, vėliau darsyk susisiekėme ir jie pasakė, kad viskas kaip ir aišku – mes laimėjome“, – pasakoja Margo. 

Taigi niekur čia jau nebedingsi – vadinasi, reikia tuoktis.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Pasipiršo cirke

Tik iki vestuvių reikėjo ne tik lagaminus susikrauti, bet ir dar „šį tą“ nuveikti. Antai kadangi Margo kilusi iš armėnų šeimos, pagal tradiciją Martynas turėjo pirmiausia gauti Margo tėvo leidimą tuoktis. 

„Pagal Kaukazo tradicijas, tokie pokštai, kad „kažkur nuskrendam ir grįžtam ženoti“, nevyksta. Taigi man teko prašyti Margo tėčio jos rankos – tuo metu jis kaip tik viešėjo Lietuvoje. Ir ką... Kepiau didelį gabalą laukinio gyvūno, vežiau konjako, prisistatinėjau... Visiems juokauju, kad dar ant vieno dviračio rato važinėjau. Bet grįžau nepapjautas, be peilio nugaroje“, – kvatoja M.Sirusas. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Tai gerai, kad Margo tėvas leido, nes kitaip... „Tėtis Lietuvoje buvo tik kelias dienas, o per jas reikėjo ne tik juodu supažindinti, bet dar ir pristatyti, kad čia bus mano vyras! Jis buvo šiek tiek girdėjęs apie Martyną – kad fotografuoja, kad vyresnis... Jeigu tėtis būtų pasakęs „ne“, tada būtų turėję būti „ne“. Pagal mūsų tradicijas, Martynas privalėjo paprašyti tėvo leidimo paprašyti mano rankos. Ačiū Dievui, kad viskas įvyko taip greitai“, – pasakoja Margo. 

Taigi leidimą paprašyti Margo rankos Martynas gavo. Beliko tik... Pasipiršti. O čia – laisvė M.Siruso fantazijai reikštis...

„Lietuvoje gastroliavo kačių cirkas, o mano brangiausioji tiesiog nesveikai mėgsta katinus. Per organizatorius suderinau viską: pasakiau, kad reikės padaryti taip, kad viena mergaitė galėtų paglostyti katiną, tik prieš tai turėsiu jam ant kaklo užkabinti žiedą“, – pasakoja M.Sirusas. Tik viskas nesiėjo taip sklandžiai. 

 

„Pasibaigė pasirodymas, artistai buvo išvargę, o Martynas ėmė mane temptis į užkulisius. Nesupratau, ko ten eiti, o jis man aiškino, kad galėsiu paglostyti katiną. Stebėjausi tokiu jo „naglumu“... Kai nuėjome, pamačiau, kad man atneša katiną. Buvo labai nejauku... Stovėjau, klausinėjau apie tą katiną, bandžiau kažkaip pateisinti tai, kad esame tokie „nagli“.

O Martynas puolė raginti, kad pažiūrėčiau į pakabuką. Nesupratau, ko ten žiūrėti. Paragino vėl. Sakau „aha, labai gražus“. Galiausiai kai paragino trečiąkart, pamačiau, kad ir katiną laikiusi artistė šypsosi. O tada... Pamačiau, kad ant katino kaklo kabo žiedas su kačiuko galva. Martynas paklausė tiesiog „ar būsi“. Aplink žmonės dirba, nešioja dekoracijas... Sakau „būsiu“, – juokiasi Margo. O po viso šito – jau galima ir tuoktis. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Dvejos vestuvės

Tik kur susituokti pirmiau? „Svarstėme, kada tvarkyti dokumentus Lietuvoje, – prieš ar po Las Vegaso. Galiausiai pavyko viską taip suderinti, kad pirma susituokėme Lietuvoje, tada greit užkandome ir sėdome į lėktuvą“, – pasakoja M.Sirusas. Ir, bendraujant su šia porele, tai jau visai neatrodo keista.

Pora susituokė pernai gegužę, Vilniaus centre esančioje Bernardinų bažnyčioje. „Kur darysime balių, sugalvojome gal penkios dienos prieš vestuves. Tada ir pakvietėme visus. Susituokėme Bernardinų bažnyčioje, o vėliau visus pakvietėme į armėnų restoraną“, – pasakoja Martynas. 

Toks scenarijus abiem labai tiko: greitai, be pompastikos, bet su tradicija, tinka ir lietuviams, ir armėnams. 

Beje, tradicijas Margo prisiminė ir besirinkdama vestuvinę suknelę. „Sunkiausia buvo rasti vestuvinius drabužius. Martynas svarstė, ką daryti, – pirkti, nuomotis, siųti?“ – pasakoja ji. „Norėjau išsinuomoti šarvus, bet man neleido“, – juokiasi M.Sirusas. 

 

„O aš konkrečiai žinojau, ko noriu, tik tam baisiai trūko laiko ir reikiamų žmonių. Pasirodo, Lietuvoje tai – problema, jei žinai, ko tiksliai nori. Sakė, kad taip pasiūti neįmanoma! Norėjau, kad būtų armėniškos tradicijos... Iškart tapo aišku, kad suknelė bus brangiausias vestuvių dalykas. Bet galų gale radau dizainerę, kuri mane išklausė, ir pasiuvo suknelę, o Martynui – kostiumą. Savo suknelę pasiėmiau dieną prieš vestuves, tą pačią dieną dar ir marškinius Martynui nupirkome, – toliau stebina Margo. – Ėjome Vilniaus senamiestyje, ir žmonės nesuprato – net klausė, ar tik čia ne kokį filmą filmuojame.“

Taigi po šventinių pietų restorane jaunavedžiai ne romantiškai vakaroti dviese liko, bet į ilgą kelionę per Atlantą leidosi – į roko festivalį ir... Na, susituokti dar kartą. 

Tiesa, dėl laimėtų vestuvių Las Vegase jiems dar teko pavargti iš anksto, nors tai ir buvo prizas. 

„Ten viskas buvo pritaikyta Amerikos piliečiams, todėl mes susidūrėme su sunkumais. Mums siuntė labai daug sutarčių, popierių, reikėjo daug aiškintis, vargti. Galiausiai lietuviai teisininkai išaiškino amerikiečiams, ką jie mums turi atsiųsti“, – pasakoja Margo. 

Ją papildo Martynas: „Dar ir vietoje, JAV, reikėjo važiuoti pas teisėją, kad gautume leidimą tuoktis. Tuo užsiėmėme dieną prieš vestuves.“

Bet galų gale tai įvyko: Las Vegase, „Rock in Rio“ festivalyje, stebint tūkstančiams roko muzikos gerbėjų, Martynas ir Margo darsyk ištarė lemtinguosius „taip“. Tada ir atšoko vestuves trankiai, siautulingai. Tik prieš tai pabendravo su „Metallica“ muzikantais – lyg visų įspūdžių ir nuotykių dar būtų buvę per maža...

„Ant mano darytos nuotraukos, kurią kažkada „pagavau“ Vilniuje, parašus uždėjo ir „kad sveikina“ parašė toks vokalinis-instrumentalinis ansamblis „Metallica“. Las Vegase, „Rock in Rio“ festivalyje, prieš tuoktuvių ceremoniją buvome nuvesti į šios grupės užkulisius. Norėjome vestuvinės nuotraukos su „Metallica“, bet, deja, jų vadyba tai padaryti griežtai uždraudė. Bet vis tiek galime sakyti, kad netiesioginiai mūsų vestuvių muzikantai buvo „Metallica“, mums groję dvi su puse valandos“, – juokiasi M.Sirusas.

Šiandien Sirusų šeimyna ir pati stebisi, kad tai jiems viskas šitaip nutiko, kad iš tiesų buvo. Bet žino, kad jųdviejų nuotykiai dar tik prasideda: Margo skaičiuoja jau devintą nėštumo mėnesį, vasarį laimingai porai gims dukrytė. 

„Kad ir kaip skaičiuojame, niekaip kitaip neišeina – tai Las Vegase šitai turėjo nutikti“, – sako M.Sirusas. „O ką reikėjo daryti? Ten buvo labai gražus viešbutis“, – juokiasi Margo. 

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai