Gyvūnų prieglaudą aplankiusi Jazzu prasitarė norinti auginti daug šunų: „Juos labai myliu“

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Ievos Jūraitės (StepDraw) nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-10 11:02
Prieš dvejus metus juodą kalytę Luną priglaudusi scenos diva Justė Arlauskaitė-Jazzu nė nenutuokė, kokią svarbią vietą jos gyvenime užims tas mielas guvus gyvūnėlis. Dabar dainininkė įsitikinusi: savo gyvenimo saulėlydyje ji augins daugybę šunų. „Juos labai myliu, o štai kačių – bijau“, – su šypsena prisipažįsta Jazzu.

Tačiau ir katėms, ir šunims, gyvenantiems Buivydiškėse, Vilniaus rajone esančioje gyvūnų prieglaudoje „Lesė“, trečiadienio popietę pasisekė: Jazzu atvyko į svečius ir atsivežė 4 didžiulius maišus ėdalo.

Anksčiau nė sykio šiuose gyvūnų namuose nesilankiusi dainininkė apėjo visus kambarius, glostė ir mylavo keturkojus. Vos įžengė į pirmąjį kambarį, kuriame iš už grotų į ją žvelgė viltingos akys, pačios Justės akyse sublizgo ašaros. 

Ievos Jūraitės (StepDraw) nuotr.
Ievos Jūraitės (StepDraw) nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Justinas Jankevičius: „Mes tiesiog – du žmonės, kuriems labai gera kartu“

Ūpą pakėlė prieglaudos darbuotojų pasakojimai, kad išsekus fantazijai šunis ima vadinti žmonių vardais. Taigi, Jazzu susipažino ir su Gintarėliu – tai jos tėvo vardas, ir su Justu... „Tokį namuose irgi turiu“, – nusikvatojo dainininkė. Dainininkė susipažino ir su juodaausiu „Minde iš Šiaulių“.

Daug dainininkės glamonių pelnė trejų metų „lenciūginės“ veislės Mirta. „Pasižiūrėkite, kokia ji miela, visai kaip mano Luna. Aš nebeįsivaizduoju savo gyvenimo be šuns“, – kalbėjo Justė.

O štai Šansas, kai kam galėjęs būti geriausiu gyvenimo pakeleiviu, dainininkę stipriai sujaudino: prieglaudos moterys jai priminė žiaurią istoriją, kaip paaugliai išniekino šunį ir galiausiai jį pakorė už kojos. Šią teko amputuoti...

„Aš nežinau, mano moralė labai smarkiai prasilenkia – nesuprantu šito dalyko. Tokius paauglius reikia bausti. Žmonės turi suprasti, kad negalima skriausti jokio gyvo organizmo, kaip ir vienam kito. Kad žiaurumui ateitų galas, reikia imtis priemonių. Jei paaugliai bus dangstomi ir jų tapatybė slepiama, nes jie – „tik paaugliai“ ir neva nesupranta, ką daro, tai aš jums pasakysiu: jie puikiai viską supranta, o jei nesupranta – tai reikia išaiškinti“, – įsitikinusi Jazzu.

 

Į „Lesę“ šunys patenka ne tik iš gatvės, neretai ir patys žmonės juos atveža. Dažniausios priežastys trys: šeimininkai išvažiuoja gyventi į užsienį, jiems gimsta vaikai arba paūmėja alergija.

200 kvadratinių metrų patalpose šiuo metu laikomi 35 šunys. Jų gretose – ir senjorai, kurių amžius jau viršyja 11 metų. Prieglaudoje Jazzu su darbuotojomis priėjo vieningos nuomonės, kad ne visiems reikalingi jaunikliai šuniukai, - vyresniems žmonėms į draugiją puikiai tiktų ir vyresnio amžiaus šunys. 

Ievos Jūraitės (StepDraw) nuotr.
Ievos Jūraitės (StepDraw) nuotr.

„Kiekvienam iš jų reikalingas šilumos jausmas. Gerai, kad jais rūpinasi „Lesė“, ačiū Dievui, kad yra tokie namai, bet visiems tiems šunyčiams linkėčiau susirasti naujus, savus namus“, – kalbėjo Jazzu.

Prieglaudos darbuotojoms artėjančių švenčių proga ji padovanojo savo dueto „Leon Somov & Jazzu“ naujausią albumą ir pakvietė į koncertus „Istorijos: kelionė laiku“. „Tai bus gražūs vakarai, kuriuose visi pasidalinsime savo jausmais“, – žadėjo dainininkė.

„Leon Somov & Jazzu“ koncertai vyks: gruodžio 18 d. Šiauliuose, 25 d. – Panevėžyje, 27 d. – Klaipėdoje, 28 d. – Kaune ir 29 d. – Vilniuje.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai