Garsių močiučių ir anūkių fotosesijoje – Laima Kybartienė su anūkėmis dvynukėmis

Parodos „Dovana“ atidarymo akimirka / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-12-09 18:55
Trečiadienio vakarą sostinės senamiestyje kelioms valandoms duris atvėrė originali juvelyrės Giedrės Duoblės ir fotografės Ugnės Henriko paroda „Dovana“. Apie močiučių ir jų anūkių santykį per iš kartos į kartą perduodamas dovanas pasakojantis menininkių socialinis fotografijos projektas įtraukė žinomas moteris. Vienu iš modelių tapo laidų vedėja Laima Kybartienė (57).

L.Kybartienė nuotraukose įsiamžino su dvynukėmis, netrukus penktąjį gimtadienį švęsiančiomis anūkėmis Auguste ir Kotryna.

Projekto esmė – padovanoti kokį nors širdžiai brangų asmeninį daiktą savo vaikaičiams, su juo įsiamžinti nuotraukoje. Šią idėją sugalvojusios menininkės sako, jog toks procesas – tai ne tik dalijimasis daiktais iš kartos į kartą, tai ir amžinų vertybių perdavimas augančiai jaunajai kartai.

Prisidėjusi prie G.Duoblės ir U.Henriko sumanymo L.Kybartienė nusprendė anūkėms padovanoti savo papuošalų dėžutę.

„Esu perfekcionistė, norėjau anūkėms perduoti tai, kad turi išliekamąją vertę. Jos, kaip turbūt ir visos mergaitės, labai mėgsta puoštis. Atvykusios pas mane į svečius jos nusiramina matuodamosi mano papuošalus. Todėl nesuabejojau, kad padovanosiu joms papuošalų dėžutę“, – Žmonės.lt sakė L.Kybartienė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Ši dėžutė – ne tuščia. Joje – keli laidų vedėjai brangūs papuošalai, ir – svarbiausia – su rožiniai: vienas draugų atvežtas iš Italijos ir ten pašventintas, kitas – L.Kybartienės asmeninis.

„Noriu juos palikti anūkėms. Vieną vienai, kitą – kitai. Kai mergaitėms pasakiau, kad šie rožiniai ir dar keli papuošalai atiteks joms – jos labai apsidžiaugė. Žinoma, kol kas jos dar mažos, neįvertina, tačiau supranta ir laukia tos dienos, kai papuošalai bus jų“, – kalbėjo L.Kybartienė.

Pasak jos, jaunesniajai kartai perduoti įvairius daiktus, šeimos relikvijas – labai prasminga ir svarbu. Tačiau tai turi būti neeiliniai daiktai, o tokie, kurie turi vertę, kurie ir po daugelio metų turėtų keltų ypatingus jausmus.

„Jei jau dovanoji kažką, ką norisi palikti – dovanoji kažką brangaus. Dukrai taip pat esu padovanojusi papuošalą. Iš savo močiučių neturiu žiedų, kurie man buvo palikti, tačiau jei turėčiau, būčiau labai laiminga. Tiesa, vieną žiedą turėjau, bet jį gavau dovanų per anksti ir pamečiau“, – sakė ji.

 

L.Kybartienė įsitikinusi – viskas priklauso nuo šeimos. Galima nieko neturėti įsimintino, tačiau jei šeimoje yra palaikomi šilti santykiai, jei yra ryšys – jis gali būti išlaikomas ne tik per bendravimą, bet ir per įvairius daiktus, kurie šiame kontekste įgauna visai kitą vertę.

Juvelyrės Giedrės Duoblės ir fotografės Ugnės Henriko parodoje „Dovana“ buvo galima pamatyti ir daugiau žinomų moterų, įsiamžinusių su savo anūkėmis, ir garsių anūkių su savo močiutėmis bei jų dovanotais daiktais.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Projekte dalyvavo ir televizijos ir radijo laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė su anūke Vilte, aktorė Toma Vaškevičiūtė (Tomos močiutės dabar jau nebėra), aktorė Aistė Lasytė su močiute Ona Česlava, atlikėja Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep su močiute Stanislava, dizainerė Milda Čergelytė su močiute Vida, grafikos dizainerė Goda Jackutė su močiute Elena ir pati juvelyrė G.Duoblė su močiute Regina.

Daugiau parodos atidarymo akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai