Gabrielius Liaudanskas-Svaras: FiDi koncertus labai gerai pamenu, jie tikrai turi kažką tokio

"G&G Sindikatas“ / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-04-11 14:56
„G&G Sindikatas“ jau ne vieną dešimtmetį yra gerai žinomas visoje Lietuvoje. Šie vyrai susikūrė savą ir išskirtinį įvaizdį, dėl kurio gerbėjų ratas toli gražu nemažėja, o tik auga.

Išskirtinumą jau seniai turi ir Vilniaus Universiteto fizikos studentų rengiama FiDi – Fiziko diena. Atrodo, visiškai tarpusavyje nesusiję fenomenai susitinka vienoje iš trijų Fiziko dienos dalių – Vakarinėje. Tad G&G Sindikato nariai Gabrielius Liaudanskas – Svaras ir Artūras Matkevičius – Dj Mamania dalinasi savo prisiminimais apie koncertus Fiziko dienos vakarinėse dalyse ir apskritai apie pačią FiDi.

– Kada pirmą kartą išgirdote apie FiDi?

Svaras: Prieš begalę metų atgal ir tikriausiai ne išgirdau, o pamačiau Vilniaus gatvėmis važiuojantį FiDi simbolį Diną Zaurą. Tada man pasidarė labai įdomu, kodėl visa tai vyksta ir kas tai daro. Pamatęs plakatus sužinojau, kad tai ir yra FiDi. Jau tada pagalvojau, kad šaunūs žmonės, nes moka labai originaliai ir linksmai leisti laiką.

Dj Mamania: Apie FiDi išgirdau dar mokykloje ir jau tada žinojau, kad, jei ir nesiesiu savo studijų su fizika, į Fiziko dieną būtinai nueisiu. Labiausiai mane žavėjo ir traukia tenai grojantys atlikėjai, kadangi muzika visada mano gyvenime buvo vienas didžiausių prioritetų. Tada man labai patiko alternatyvi muzika, o žinojau, kad būtent FiDi yra tokio stiliaus propaguotoja.  

– O būdamas jau studentas apsilankydavote Fiziko dienoje?

Svaras: Kadangi Saulėtekyje būdavau gan dažnai, žinoma, nueidavau ir į Dieninę šventės dalį. Bet visgi man labai nepasisekė, jog draugų rate neturėjau nei vieno fiziko ar kitaip su FiDi susijusio žmogaus. Galbūt tada ir pats būčiau prisidėjęs prie šventės, nes noro tikrai turėjau.

Dj Mamania: Žinoma. Pirmais metais universitete turėjau tokį draugą iš Ukmergės. Abiem patikdavo panaši muzika, dėl to tarpusavyje keisdavomės įrašais, plokštelėmis. Todėl būtent su šiuo draugu jau 1999 metais pirmą kartą apsilankiau FiDi ir tai tikrai nebuvo paskutinė.

– Su grupe G&G Sindikatas dalyvavote ne vienoje FiDi Vakarinėje: 34-oje ir praeitais metais 46? Kokie prisiminimai iš ten?

Svaras: Geriau prisimenu paskutinę Vakarinę, vykusią Vingio parko estrados pastate. Ir prisiminimai, žinoma, puikūs! Labai patiko ten grojusios grupės, pats pasiklausiau jų. Taip pat šie koncertai išsiskiria tuo, kad vyksta netradicinėse, studentiškose vietose. Ir nepaisant to, aplinka ir sienos tesudaro dešimt procentų išskirtinės FiDi Vakarinės atmosferos, visą kitą padaro publika. O žmonės į Fiziko diena renkasi išties geri!

Dj Mamania: Geriausiai prisimenu 34-ąją FiDi Vakarinę, tada ji vyko buvusiuose Profsąjungų Rūmuose. Juokingiausia tai, kad tuomet ten buvo blogiausia akustika ir blogiausias garsas, bet dėl savo aplinkos, atmosferos ir žmonių nusiteikimo – tai buvo vienas geriausių koncertų, kuriuose man teko groti. Nes kai prisirenka žmonių, garsas tikrai pagerėja. Iš praeitų metų man labiausiai įstrigo žmonių atsidavimas grupėms ir tolygus palaikymas visiems, nepaisant, ar atlikėjai atvykę iš užsienio, ar groja didžiausius hitus Lietuvoje. Mums patiems tai buvo tikrai linksmas koncertas, išėjome pakartoti, o po to lipome nuo scenos šlapi. Apskritai, galite įsivaizduoti – per metus turime apie 80 koncertų, bet FiDi koncertus iki šiol labai gerai pamenu, vadinasi, jie tikrai turi kažką tokio.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

– Kaip manote, ar Fiziko diena išsiskiria iš kitų studentiškų renginių, jei taip, tai kuo?

Svaras: Aišku, kad išsiskiria. FiDi – tai Vilniaus miesto legenda, visas miestas žino apie šią šventę. Visi kiti studentiški renginiai yra labai sveikinti, bet tai vis tiek neprilygsta Fiziko dienai. Na ir, žinoma, jūsų simbolis – Dinas Zauras – tikrai neblogas.

Dj Mamania: Galbūt išsiskiria tuo, kad FiDi turi ilgaamžiškumą, net nežinau, kokie kiti studentiški renginiai galėtų su ja pasigalynėti. Fiziko diena turi senas tradicijas ir išskirtinumą, todėl žmonės jau iš anksto žino, ko tikėtis ir noriai eina į šią šventę. Kiek man teko dalyvauti studentiškuose renginiuose, visi nori būti originalūs, bet Fiziko diena visą tai jau turi, tad fizikams tikrai nereikia tiek pastangų.  

Šiemet FiDi vakarinė dalis vėl vyks buvusiuose Profsąjungų Rūmuose (V. Mykolaičio – Putino g. 5) jau šiandien! Veiksmas prasideda 20 val., energijos antplūdį grupės duoda 21 val. Tad visi norintys prisiminti šį šeštadienį ir po 10 metų, ateina čia!

15min.lt

Naujausi straipsniai