Gabrieliaus Khiterer fotoprojekte „Nesuvaidintos emocijos“ – jausmingi Vilniaus benamių portretai

Gabrieliaus Khiterer fotoprojektas „Nesuvaidintos emocijos“ / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-24 17:34
17-metis mėgėjas fotografas Gabrielius Khiterer pristato fotografijų projektą „Nesuvaidintos emocijos“, kuriame – gyvi, jausmingi Vilniaus gatvėse sutiktų benamių portretai. „Vargu, ar sulaukčiau tokių emocijų, jei fotografuočiau paprastus žmonės... Jie neturi nieko ir dauguma teigia, kad yra laimingi. Gal mums reikėtų pasimokyti iš tokių žmonių ir būti paprastesniems?“ – diskutuoti kviečia G.Khiterer.

Gabrieliaus projekte „Nesuvaidintos emocijos“ – trylikos Vilniaus gatvėse sutiktų benamių portretai. Kiekvienas jų – ypatingas: nuotraukos atskleidžia fotografuotų žmonių jausmus, asmenybes. 

Kaip Žmonės.lt pasakojo G.Khiterer, šio fotoprojekto idėja kilo spontaniškai. Jį vaikinas įgyvendino bene perdien.

„Gatvėje pamačiau benamį. Iškart kilo mintis padaryti nuotrauką. Nesitikėjau tokios jo reakcijos – žmogus mielai pozavo prieš objektyvą, o aš savo ruožtu tai tik fiksavau. Vėliau kilo mintis padaryti daugiau tokių nuotraukų“, – pasakojo menininkas. 

Herojus fotografijoms jis aptiko Vilniaus centre. „Daugiausia prie traukinių, autobusų stoties, nors benamių, deja, apstu ir pačiame Vilniaus centre, Gedimino prospekte“, – apgailestavo G.Khiterer.

Kiekvieno benamio vaikinas paprašė sutikimo fotografuotis. „Prieidavau, paprašydavau padaryti porą nuotraukų. Papasakodavau apie projektą ir bendamiai noriai sutikdavo fotografuotis. Be abejo, nufotografavęs kiekvienam palikdavau po keletą eurų“, – pasakoja 17-metis.

Gabrieliaus Khiterer nuotr.
Gabrieliaus Khiterer nuotr.

Vilnietį nustebino pačių benamių entuziazmas. Sako, visi pasirodė malonūs, noriai pozuojantis, nė vienas nepyko užkalbintas. „Vienintelis žinomas Vilniaus centro benamis „dredas“ nepanoro fotografuotis, nors prašiau ilgai“, – sakė G.Khiterer.

Anot jo, galutinis rezultatas – fotoprojektas „Nesuvaidintos emocijos“ – turi svarbią misiją: „Idėja yra parodyti žmonėms, kad benamiai nėra tokie „baisūs ir pikti“, kokius dažniausiai įsivaizduojame. Jie tokie patys žmonės, kurie tiesiog nėra sugadinti turtų ir pinigų. Bendrauti su jais buvo įdomu.“

Gabrieliaus Khiterer nuotr.
Gabrieliaus Khiterer nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai