Filmo „Dėdė, Rokas ir Nida“ kūrėjai prašo finansinės internautų paramos

Martynas Levickis ir Justė Zinkevičiūtė / Filmo kūrėjų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-28 12:02
Rugsėjį kino teatruose debiutuosianti nauja lietuviška romantinė nuotykių komedija „Dėdė, Rokas ir Nida“ pradeda kampaniją internetinėje minios finansavimo (angl. crowdfunding) platformoje „Kickstarter“. Į nuostabią, šiltą ir šviesią vasarą Lietuvos pajūryje nukelsiančiu filmu tikimasi sudominti kino mylėtojus iš viso pasaulio ir per 30 dienų surinkti daugiau kaip 23.000 EUR. Surinkti pinigai bus skirti filmo baigiamiesiems darbams, o visi rėmėjai savo pavardes išvys kino ekranuose.

Padėjusiems filmui „Dėdė, Rokas ir Nida“ sėkmingai pasiekti Lietuvos kino teatrus jo kūrėjai žada atsilyginti. Priklausomai nuo skirtos sumos, rėmėjų laukia įvairios dovanos – nuo padėkos didžiajame kino ekrane iki susitikimo ar vakarienės su filmą kūrusia komanda. Tapti naujo lietuviško atostogų filmo rėmėjais galima čia.

„Filmą „Dėdė, Rokas ir Nida“ kuriame iš privačių lėšų. Filmavimo darbai jau baigti, bet dar trūksta lėšų kokybiškai postprodukcijai. Norime sukurti iš tiesų gerą, žiūrovams neišdildomą įspūdį paliksiantį, gražų filmą, todėl kviečiame prie jo prisidėti kino mylėtojus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio“, – sako filmo režisierius Justinas Krisiūnas.

„Kickstarter“ – globali internetinė finansinės paramos platforma, kurios tikslas – padėti dėmesio vertiems projektams iš viso pasaulio. Pagrindinis jos principas – viskas arba nieko. Idėjos autoriai turi nustatyti minimalią planuojamą surinkti pinigų sumą ir terminuotą laikotarpį, per kurį planuoja tai padaryti.

Jei ši suma per užsibrėžtą laiką nesurenkama, pinigai pasibaigus terminui grąžinami rėmėjams, o idėjos autoriai negauna nieko. Rėmėjų pagalba per „Kickstarter“ naudojasi įvairiausių kūrybinių sumanymų autoriai, taip pat ne tik kino naujokai ar mėgėjai, bet ir tokie kino grandai kaip Spike’as Lee.

Filmas „Dėdė, Rokas ir Nida“ žiūrovus nukels į nuostabią, šiltą ir šviesią vasarą Lietuvos pajūryje. Nidoje gyvena Gintaras (vaidina Arūnas Storpirštis). Ne taip seniai jis buvo vienas geriausių buriuotojų visose Baltijos šalyse, bet nelaimingo atsitikimo metu žuvus mokiniui atsiribojo ne tik nuo jūros ir buriavimo, bet ir nuo paties savęs. Tačiau nusistovėjęs ir ramus Gintaro gyvenimas netrunka apsiversti aukštyn kojom. Gintaro brolis paprašo vasarai priimti sūnėną Roką (akordeonistas Martynas Levickis) – tėvas tikisi, kad atostogos Nidoje pas seniai matytą dėdę sugrąžins maištaujantį jaunuolį į doros kelią. Bet ar tikrai?

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai