Filme apie pianistę M.Rubackytę – itin atvira istorija: „Mano likimas klostėsi kartu su Lietuvos“

Mūza Rubackytė ir Alainas Golay / BNS nuotr. ir filmo „Mūza“ kadras
Mūza Rubackytė ir Alainas Golay / BNS nuotr. ir filmo „Mūza“ kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-12-18 21:50
AA

Talentas. Ikona. Moteris. Šie trys žodžiai puikiausiai atspindi tai, ką svarbiausio apie pasaulinio garso pianistę Mūzą Rubackytę norėjo pasakyti dokumentinio filmo „Mūza“ kūrėjai. Tikros kino istorijos premjera apie pasaulinio garso talentą, aistrą menui, muzikai ir gyvenimui vyks prieš pat Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventę. Nuo šiandien galima pamatyti filmo anonsą ir plakatą.

Dokumentinio filmo „Mūza“ raudonojo kilimo premjeros data pasirinkta neatsitiktinai – kartu su nepaprasta, pianistės M.Rubackytės atliekama muzika filme suskamba ir stiprus laisvės motyvas. Istorija apie tai, ką talentingam žmogui reiškė siekti svajonių sovietmečio kalėjime.

„Mano likimas klostėsi kartu su Lietuvos likimu“, – filme ištaria pianistė M.Rubackytė, o režisierė Agnė Marcinkevičiūtė jame atskleidžia muzikinį menininkės portretą, kuriame skleidžiasi įspūdinga ir atvira pianistės gyvenimo istorija.

Tarp Vilniaus, Paryžiaus ir Ženevos gyvenanti, didžiausiose pasaulio koncertų salėse grojanti, daugiau nei dvidešimt kompaktinių plokštelių išleidusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė, meistriškumo klasių įvairiose šalyse dėstytoja, pasaulinių pianistų konkursų komisijos narė M.Rubackytė dokumentinio filmo kūrėjų komandą pakvietė į muzikos ir jausmų pripildytą kelionę. Žiūrovai pamatys aukštosios muzikos pasaulio užkulisius, kartu su mokiniais dalyvaus Mūzos pamokose, pažvelgs į menininkės būtį ir buitį.

Mūza Rubackytė ir Alainas Golay / Filmo „Mūza“ kadras

„Tai filmas apie menininko pastangas sukurti tobulą grožį ir atiduoti jį žmonėms, – sako filmo režisierė A.Marcinkevičiūtė. Ji neabejoja, kad filmas bus įdomus ne tik menininkams, ne tik muzikos gerbėjams, bet ir plačiajai auditorijai. – Su Mūza keliavome per įvairias šalis ir koncertų sales, tuo pat metu klausydami neeilinės asmenybės gyvenimo istorijos. Visa tai meistriškai nufilmavo puikus operatorius Rytis Kurkulis, o su garso režisieriumi Jonu Jociu pasiekėme aukštos garso kokybės, kad filmo žiūrovai pajustų pasaulinių šedevrų gausiai prisodrintą filmo muzikinį takelį. Labai tikiuosi, kad filme kiekvienas atras sau ką nors svarbaus.“

Beveik penkerius metus filmą kūrusi A.Marcinkevičiūtė teigia, kad nors kūrybos procesas pareikalavo daug laiko ir pastangų, darbo procesas suteikė daugybę nuostabių išgyvenimų ir džiuginančių atradimų. „Juos dabar prisimenu, o ne kūrybines kančias. Su filmu nueitas kelias man yra didžiulė dovana“, – ji sako.

Dokumentinio filmo apie Mūzą Rubackytę kadras / Filmo kadras
Mūza Rubackytė / Christine de Lanoë nuotr.

„Filme skamba daug muzikos ir šalia jos pamažu skleidžiasi ypatingos dvasinės tvirtybės talentingo žmogaus gyvenimo kelias. Įspūdinga pianistės gyvenimo istorija, kurios mažytėje gyvenimo kelionės atkarpoje mums su kūrybine grupe buvo gera dalyvauti, tikiuosi, įkvėps ir jaunus žmones, ir vyresnius klasikinės muzikos mylėtojus“, – sako prodiuserių kompanijos „Fralita Films“ vadovė, prodiuserė Živilė Gallego.

A.Marcinkevičiūtės dokumentinis filmas „Mūza“ kino teatruose pasirodys nuo 2024 metų vasario 23 dienos. Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Filmą kūrė prodiuserinė kompanija „Fralita Films“, filmo platinimu Lietuvoje rūpinasi „Acme Film“.