Filmas apie lietuvį indėnų dievą Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį – bus nufilmuotas

P.Juoceris, A Mockus, V.Puidokas / Liudo Masio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-24 14:53
Pastarasis mėnuo buvo pilnas netikėtumų filmo „Aleksandras Didysis“ kūrybinei komandai: režisierius Vytautas Puidokas, pasiėmė greitąjį kreditą ir išvyko į Amazonės džiungles tęsti jau pusantrų metų trunkanti darbą – tirti misionieriaus, kunigo, gydytojo Aleksandro Bendoraičio gyvenimą.

Kad ištrauktų režisierių ir patį filmą iš finansinių nemalonumų, filmo prodiuseriai užkūrė minios finansavimo platformą, kurioje kiekvienas galėjo paaukoti norimą sumą ir taip virtualiai prisijungti prie džiunglių ekspedicijos bei prisidėti prie dokumentinio filmo įgyvendinimo. Režisierius saugiai grįžo į Lietuvą ir dabar jau ramia širdimi gali pasakyti: filmas bus nufilmuotas.

Komanda dėkoja visiems prisidėjusiems

Baigiasi svarbus filmui periodas – per mėnesį minios finansavimo platformoje „Indiegogo“ kino kūrėjams pavyko surinkti virš 7000 JAV dolerių. Ir nors pilna užsibrėžta suma nebuvo pasiekta, filmavimo komanda džiaugiasi įgytu žinomumu ir gautais atsiliepimais. „Sulaukėme daug dėmesio iš lietuvių ir užsienio žiniasklaidos, filmą įvertino tokie žmonės kaip Antanas Mockus ir Alantė Kavaitė, o lietuviškai dainuojantis brazilas tapo šių metų kovo 11-osios hitu,“ – džiaugiasi už lėšų rinkimo akciją atsakingas Tadas Vaitmonas. „Daug žmonių rašė mums, kaip nekantrauja išvysti filmą. Kino kūrimas yra procesas ir tam, kad jis būtų sėkmingai įgyvendintas būtina įgyti ištikimų pagalbininkų ir sekėjų jau pačioje pradžioje,“ – sakė filmą prodiusuojančios kompanijos „Iron Cat“ direktorius Paulius Juočeris.

Ekspedicija buvo gyvybiškai svarbi filmui: sutikti nauji intriguojantys personažai, smarkiai pasistūmėta svarbiame žmogžudystės tyrime, užfiksuotos pagrindinės filmo lokacijos ir svarbiausia – atlikti bandomieji filmavimai. „Minios finansavimo dėka padengėme didelę dalį ekspedicijos išlaidų – apgyvendinimą, aparatūros nuomą ir kelionę. Ačiū visiems. Minios finansavimas tai paverčia mūsų visų filmu, mūsų visų ekspedicija,“ – sako režisierius Vytautas Puidokas ir dalinasi dar vienu unikaliu vaizdeliu, parsivežtu iš ką tik įvykusios kelionės:

Dar nevėlu prisijungti

Kino kūrėjai džiaugiasi, jog filmą apie Brazilijoje laivų-poliklinikų sistemą, modernią ligoninę, indėnų koloniją, džiunglių radiją ir net futbolo komandą įkūrusį A. Bendoraitį  kurti padeda San Paule įsikūrusi kompaniją „Lente Viva Filmes“. Panašu, kad juo patikėjo ir lietuviai. Komanda ne tik gavo prezidentės palaikymą, bet ir užsitikrino finansavimą iš Lietuvos Kino Centro. „Aleksandras yra unikalus personažas mūsų šalies istorijoje, o valstybės skirtas finansavimas leidžia galvoti apie tarptautinio lygio filmą. Džiaugiamės jaunai kūrėjų komandai išreikštu pasitikėjimu,“ – patikino filmo prodiuseris Paulius Juočeris.

Šiandien yra  paskutinė diena išreikšti savo palaikymą filmui. Nors jau yra aišku, kad šis nesurinks visos sumos, komanda išsikėlė naują tikslą: pasiekti 350 paaukojusių ir 8000$, todėl kviečia prisidėti bet kokia suma – net ir 1$. „Nors minios finansavimas puikiai funkcionuoja JAV, europiečiai dar mokosi aukoti. Tikiu, kad mūsų ir keletas prieš tai vykdytų kampanijų skleidžia gražią filantropijos idėją ir kas žino, galbūt po metų ar kitų, jauni menininkai jau galės pilnai finansuoti savo kūrybines idėjas.“ – optimistiškai reziumuoja režisierius Vytautas Puidokas.

Prisidėti prie filmo yra labai paprasta, tai galite padaryti čia.

15min.lt

Naujausi straipsniai