Egiptas atsisveikina su kino legenda Omaru Sharifu

Omaras Sharifas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-12 15:01
Kino legenda Omaras Sharifas, kuris amžinai bus prisimenamas kaip „Daktaras Živago“, sekmadienį bus palaidotas savo gimtajame Egipte po laidotuvių ceremonijos Kairo mečetėje.

83 metų O.Sharifas, kuris sirgo Alzheimerio liga, penktadienį nuo širdies smūgio mirė Kairo klinikoje.

Laidotuvių apeigos įvyks Muširo Tantavio mečetėje Kairo rytuose, kur dažnai rengiamos svarbios religinės ceremonijos, sakė Egipto aktorių sindikato valdybos narys Samehas El Soreity.

O.Sharifas bus palaidotas El Sayyedos Nafisos kapinėse Kairo pietuose, sakė S.El Soreity.

Kol kas nepaskelbta detalių dėl to, kas dalyvaus laidotuvėse, o S.El Soreity sakė, kad Sindikatas neturi informacijos dėl to, ar dalyvaus kokios nors Holivudo žvaigždės.

O.Sharifas mirė praėjus šešiems mėnesiams po savo buvusios žmonos, legendinės egiptiečių aktorės Faten Hamamos, mirties Kaire.

Kaip katalikas augęs O.Sharifas atsivertė į islamą, kad galėtų vesti F.Hamamą, kurią vadino vienintele savo gyvenimo meile.

Pora, kuri turi sūnų Tareqą, išsiskyrė 1974 metais, kai O.Sharifas, kuris jau buvo garsus savo tėvynėje, pradėjo karjerą Holivude.

1992 metais O.Sharifui buvo atlikta triguba širdies arterijų šuntavimo operacija, o 1994-aisiais jis patyrė nestiprų infarktą, nurodoma internetinėje duomenų apie kiną bazėje IMDb.

Po minėtos operacijos aktorius, kuris surūkydavo 100 cigarečių per dieną, šio įpročio atsisakė.

Prieš mirtį jis gulėjo ligoninėje, kurioje gydoma nuo Alzheimerio ligos, jį prižiūrėjo jo giminės, gyvenantys Egipte.

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

1932 metais prekiautojo mediena šeimoje Aleksandrijos mieste gimęs O.Sharifas 1963 metais buvo nominuotas JAV Kino akademijos apdovanojimui už Šerifo Alio vaidmenį filme „Arabijos Lorensas“ (Lawrence of Arabia).

Anglų, arabų, ispanų, italų, graikų ir prancūzų kalbas mokėjęs aktorius taip pat pelnė „Auksinio gaublio“ apdovanojimus už vaidmenis filmuose „Arabijos Lorensas“ ir „Daktaras Živago“.

O.Sharifas aktoriaus karjerą pradėjo 6-ajame dešimtmetyje, bet savo svarbiausius vaidmenis sukūrė 7-ajame dešimtmetyje. Jis taip pat vaidino 1968 metų filme „Juokinga mergiotė“ (Funny Girl) kartu su Barbra Streisand (Barbra Streisand).

„Scanpix“/AP nuotr.
„Scanpix“/AP nuotr.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Temos:

Aktualu

Naujausi straipsniai