Egidijus Dragūnas pralaimėjo teismą prieš policininkus dėl „Audi R8“ saugos diržo

Egidijus Dragūnas teisme / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-05-27 13:24
Grupės SEL lyderis, pagarsėjęs ne tik dėl kūrybos bei įvairių skandalų, bet ir dėl chuliganiško vairavimo, šįkart teisme nenusikratė kelių erelio etiketės.

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nutarimą Egidijaus Dragūno byloje, kurioje grupės SEL lyderis viešai aiškinosi dėl jam skirtos nuobaudos už Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kadras iš filmuotos medžiagos
Kadras iš filmuotos medžiagos

Policija išrašė 39 metų E.Dragūnui baudą, nes vairuodamas Vilniuje jis esą nebuvo prisisegęs diržo ir nepateikė vairuotojo pažymėjimo. „Audi R8“ vairuotojas su tuo nesutiko ir pats kreipėsi į teismą.

Šią bylą išnagrinėjusi sostinės teisėja Julita Dabulskytė-Raizgienė trečiadienį popiet paskelbė, kad E.Dragūnas neteisus. Beje, pats pažeidėjas, nors ir žadėjo atvykti į teismą, skelbiant nutarimą nedalyvavo. 

Pasak teisėjos, nėra pagrindo netikėti dviem policininkais, kurie nuosekliai ir kategoriškai tvirtina tą patį: „Audi R8“ vairuotojas važiavo neprisisegęs.

Motyvuodama savo sprendimą, teisėja plačiai aptarė šios teisinės E.Dragūno ir policininkų diskusijos peripetijas. Teisėja aiškino, jog garsinė sistema, įkyriu garsu verčianti vairuotoją prisisegti diržą, šiuo atveju nėra įrodymas, kad Selas vairavo prisisegęs. E.Dragūnas yra argumentavęs, kad „turi šiokią tokią klausą“, todėl tikrai negalėtų važinėti klausydamasis vidinės „Audi“ signalizacijos.

Jei E.Dragūnas nuobaudos nebeskųs, jam teks sumokėti policijos paskirtą 35 eurų baudą.

Žmonės.lt primena: nagrinėjant šią bylą teisme Selas kelis sykius pakartojo, kad labai gailisi, jog dėl tokios smulkmenos jam tenka aiškintis su policija ir gaišinti teismą. „Bet aš čia tikrai ne dėl 35 eurų. Aš tik noriu įrodyti savo tiesą. Aš tikrai važiavau su diržu“, – kartojo „Audi R8“ vairuotojas, visiškai neneigęs kito jam inkriminuoto pažeidimo.

E.Dragūnas pripažino, kad neturėjo su savimi vairuotojo pažymėjimo. Teisė vairuoti jam nėra atimta, tačiau fiziškai dokumentas tą lemtingą kovo 19-ąją buvo likęs kitoje įžymybės transporto priemonėje.

Patruliai Vilniuje stabdė išskirtinį Selo automobilį, kai jiems pasirodė, kad vairuotojas keliauja be diržo. E.Dragūno pokalbis su pareigūnais virto skandalu – juolab buvo paviešinta konflikto filmuota medžiaga.

Šiandienis teisėjos Julitos Dabulskytės-Raizgienės nutarimas dar neįsiteisėjo, jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui. Jei E.Dragūnas nuobaudos neskųs, jam teks sumokėti policijos paskirtą 35 eurų baudą.

Vilniaus miesto apylinkės teisme E.Dragūnas laukia ir verdikto kitoje byloje – Selui turėtų būti skirta bausmė už policininkų įžeidinėjimą ir teisėtų pareigūnų nurodymų nevykdymą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai