77 km/val. greičiau nei leistina skriejusiam Selui uždrausta vairuoti ir skirta 350 eurų bauda

Egidijus Dragūnas teisme / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2015-11-18 09:19
Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo bylą, kurioje iškart du protokolai už drastišką greičio viršijimą vasarą kelyje Vilnius–Kaunas–Klaipėda surašyti grupės SEL lyderiui Egidijui Dragūnui. Trečiadienio popietę teisėjas paskelbė verdiktą: vairuotojo pažymėjimas iš Selo atimamas 3 mėnesiams, taip pat skiriama 350 eurų bauda.

Į teismą trečiadienį 9 val. Egidijus Dragūnas neatvyko. Selas telefonu informavo, kad serga (pakilo temperatūra). Tuo pačiu 39 metų vairuotojas pareiškė norą, kad byla būtų nagrinėjama be jo, taip pat dainininkas paprašė skirti kuo mažesnę nuobaudą.

Teisėjas vairuotojui už akių išnagrinėjo dvi į vieną sujungtas bylas, iškeltas dėl to paties pobūdžio pažeidimo. 

Vieną sykį E.Dragūno visureigis „Mercedes-Benz“ greitkelyje skriejo 44 km/val. greičiau, nei leistina, kitą sykį – net 77 km/val.

Už šį pažeidimą – nustatyto greičio viršijimą daugiau kaip 50 kilometrų per valandą, vilniečiui gresia bauda iki 434 eurų ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo mėnesio iki pusmečio.

Teismo posėdžio išvakarėse E.Dragūnas portalui Žmonės.lt pasakojo, kad taip nutrūktgalviškai viršyti greitį buvo priverstas dėl nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių.

Likus 5-6 valandoms iki svarbaus skrydžio vilnietis susizgribo, kad jo pasas yra likęs Klaipėdoje. Pasak „Mercedes“ vairuotojo, kelionei į uostamiestį jis turėjo vos porą valandų, maždaug per 2 valandas jam teko grįžti ir atgal į sostinę.

Policijos teismui perduotoje medžiagoje, kad didžiausias „Mercedes“ vairuotojo pažeidimas užfiksuotas liepos 14 d. naktį – 2.34 val. E.Dragūnas pro radarą ties Kaunu praskriejo 167 km/val. greičiu. Greitkelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda 99-ame kilometre, kur stovi stacionarus greičio matuoklis, maksimalus teisėtas važiavimo tempas yra tik 90 km/val.

Iš bylos medžiagos paaiškėjo, kad greičiu E.Dragūnas piktnaudžiavo ne tik tą naktį, kai desperatiškai lėkė dėl paso. Mat kitas jo „Mercedes“ pažeidimas užfiksuotas maždaug po dviejų savaičių, irgi naktį rugpjūčio 2-ąją.

Greitkelio 162-ame kilometre Selas akseleratorių numynė iki 174 km/val.

Greitkelio 162-ame kilometre Selas akseleratorių numynė iki 174 km/val.

Greitkelio 162-ame kilometre, kur vasarą buvo galima drąsiai judėti 130 km/val. greičiu, Selas akseleratorių numynė iki 174 km/val.

Dėl to, kad E.Dragūnui surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai yra už analogiškus poelgius, Vilniaus miesto apylinkės teismas nutarė juos abu nagrinėti vienos bylos rėmuose. Tikėtina, kad ir nuobaudų teisėjas Valdas Bugelevičius neskirs dviejų, o tik vieną – už šiurkštesnį pažeidimą. Tačiau tokiame kontekste vairuotojui apie minimalią bausmę svajoti neišeina.

 

Kita vertus, kai E.Dragūnas šioje byloje neteks teisės vairuoti transporto priemonės keliems mėnesiams, tai nebus jo rūpesčių su teisėsauga pabaiga. Kaip žinoma, praėjusį savaitgalį SEL lyderis buvo sulaikytas prie vairo neblaivus (nustatytas vidutinis girtumas), o už tai gresia teisių atėmimas mažiausiai dvejiems metams.

Pastaruoju metu į gyvenimo nesėkmių ruožą įlėkusiam garsiam „Mercedes“ vairuotojui nutarimą byloje dėl greičio teisėjas V.Bugelevičius žada išsiųsti per tris dienas.

Jame trečiadienį po pietų buvo surašytas toks verdiktas: vairuotojas pripažįstamas kaltu, jam skiriama bendra nuobauda, artima sankcijos vidurkiui: draudimas vairuoti transporto priemones 3 mėnesius ir 350 eurų piniginė bauda.

Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimas įsiteisės po 20 dienų – tiek laiko vairuotojas bei pareigūnai turi teisę svarstyti, ar verta teikti apeliaciją.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai