Dvylikos valandų Monikos Dirsytės performansas – svetimame bute tarp trijų tūkstančių knygų

Monika Dirsytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Monika Dirsytė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-01-07 15:20
AA

Nuo sausio 8 d. 18 val. iki sausio 9 d. 4 val. ryto menininkė Monika Dirsytė atliks ilgos trukmės performansą „Veidaknygė” alternatyvioje erdvėje „Studium P”, knygyne „Juodas šuo” (Pylimo g. 20, Vilnius).

Monika Dirsytė 12 valandų trukmės performansu, kuriame bus panaudota virš trijų tūkstančių knygų, pateiks savo komentarą apie šiuolaikines komunikacijos priemones ir senųjų medijų vaidmenį jose. Performansas siekia parodyti esamus socialios visuomenės problemų iškyšulius ir iškelti diskusiją apie juos, pasitelkiant netikėtą vaizdą, veiksmą, vietą.

Performansas „Veidaknygė” kalba apie greitais žingsniais einantį pasaulį, kurį vis sparčiau užima virtuali realybė. Joje naudojami komunikacijos būdai skverbiasi į kasdieninį žmonių gyvenimą, formuoja jų bendravimą, santykį su kitais ir savimi. Rodos, laiko patikrinta medija kaip spausdinta knyga, pradedama nustumti šalin. Socialinių tinklų aprėptis didėja, įtraukdama ir naikindama senąsias medijas ar jas priversdama mutuoti. Ką šiandien reiškia knyga, ar ji mums reikalinga šiame socialinių medijų pasaulyje? Kaip mūsų tarpusavio santykius keičia virtuali komunikacija?

Monika Dirsytė ir Oskaras Koršunovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Šiuos klausimus iškels jauna menininkė: „iš žmonių ir įvairių įstaigų rinkau įvairiausias nebereikalingas knygas, paruoštas išmetimui, sunaikinimui. Knyga – vertybė, bet, pasirodo, ir jos neaplenkia laikas. Daug svarstau apie vartojimo kultūrą, apie internetą, facebooką ir panašius, šiandieniniam žmogui reikalingus reiškinius, performansą kursiu gana neįprastoje patalpoje – bute-knygyne, kuriame gyvena žmonės. Viską bus galima stebėti tiesiogiai internetu”.

Monika Dirsytė pasižymi ilgos trukmės, daug fizinių jėgų reikalaujančiais kūriniais, kuriuose vizualumas yra stiprus veiksnys. Šis performansas, vyksiantis neįprastoje nedidelio knygyno „Juodas šuo” erdvėje, bus iki šiol ilgiausiai trukusiu kūrėjos meniniu veiksmu bei skvarbiu komentaru apie šiuolaikinio žmogaus pasaulį. 

Monika Dirsytė ir Oskaras Koršunovas / Luko Balandžio / 15min nuotr.