Donatella Versace apie sandorį su „Michael Kors“: „Dar nežinau kaip, bet aš tai padarysiu“

Donatella Versace ir mados imperija „Versace“ / „Instagram“ nuotr.
Donatella Versace ir mados imperija „Versace“ / „Instagram“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-10-20 11:56
AA

Amerikiečių bendrovė „Michael Kors“ sumokėjo 1,83 milijardo eurų už „Versace“ italų mados namus ir nors skelbiama, kad juose niekas nesikeičia, mados ir verslo pasaulis spėja, kas bus.

Niekas nesikeičia tai reiškia, kad Donatella VERSACE (63) lieka kūrybos direktore, o Jonathanas Akeroydas – valdybos pirmininku. Skelbiama, kad jiems priklausys ir 130 milijonų eurų vertės naujosios bendrovės akcijos. O štai „Michael Kors“ keičia pavadinimą – vadinsis „Capri Holdings“ (Kapryje mėgsta leisti vasaras pats Michaelas Korsas) ir turi ambicingų planų tapti įtakinga prabangos prekių grupe („Michael Kors“ jau priklauso „Jimmy Choo“).

Kol kas atrodo, kad „Versace“ negresia likti be Versace (nors yra „Gucci“ be Gucci, „Guerlain“ be Guerlainų ar „Loro Piana“ – be Loro Pianų šeimos narių). Tačiau per Milano mados savaitę Donatella rūpinosi ne tik šou, bet ir susitikinėjo su darbuotojais – „Versace“ dirba 1500 žmonių – ir davė išskirtinį interviu italų mados dienraščiui „MF Fashfion“.

Donatella Versace, 1992. / Vida Press nuotr.

Iki sandorio šeimai – Donatellai, jos ir Gianni (1946–1997) vyriausiajam broliui Santo (73) ir jos dukrai Allegrai (32) – priklausė 80 procentų akcijų, dar 20 buvo nupirkęs amerikiečių investicinis fondas. Bet apie Allegros indelį į „Versace“ rašoma mažiau nei apie jos bėdas dėl anoreksijos, taigi atrodo, kad ir toliau paradui vadovaus Donatella, be kita ko, ilgus metus buvusi Gianni mūza ir... pirmoji kritikė). Juk šį postą ji ir taip užima ilgiau nei pats mados namų įkūrėjas.

Galima tik priminti, kad atsidūrė jame tragiškomis aplinkybėmis – 1997-ųjų liepos 15-ąją Gianni buvo nušautas. Ir jaunylei sesutei, kuriai brolis skyrė kvepalus „Blonde“ ir sukūrė prekės ženklą „Versus“, teko greitai suaugti (kaip tik tada ji metė kokainą, kurį, kaip pati prisipažino, buvo pamėgusi žvaigždžių vakarėliuose Niujorke ir Los Andžele).

Dizainerė Donatella Versace / „Scanpix“ nuotr.

Praėjus metams ir trims dienoms po tragedijos, Paryžiaus „Ritz“ viešbutyje Donatella pristatė savo pirmąją „Atelier Versace“ kolekciją – kaip metai iš metų tą darė brolis. Nuo to laiko buvo visko – ypač sudėtinga pasirodė šio amžiaus pradžia, kai mados namuose vienas po kito keitėsi valdybos pirmininkai, o pati Donatella vėl sugrįžo prie narkotikų ir dukters Allegros pilnametystės gimtadienio vakarėlyje net prarado sąmonę. Tačiau dar kartą sugebėjo juos mesti – Eltonas Johnas, pats perėjęs priklausomybių pragaro ratus, įtikino ją gydytis reabilitacijos klinikoje. „Buvau ryžtingai apsisprendusi: daugiau nebenoriu taip jaustis“, – komentuoja ji tuos laikus.

Efektinguoju serialu „Amerikos nusikaltimai. Gianni Versace nužudymas“, neseniai apdovanotu „Emmy“, Donatella ir „Versace“ simboliškai atsisveikino su vienu istorijos puslapiu ir atvertė kitą. Donatella sako nebebijanti žvelgti į praeitį. Labai ilgai jai buvo skaudu kalbėti apie brolį – vis iškildavo paskutinės akimirkos ligoninėje. Kol vieną naktį susapnavo, kad Gianni pasirodo jos kolekcijos pristatyme, paklausia, ką čia daranti, ir numėto visus drabužius nuo pakabų. „Mėginau jį sustabdyti, aiškinau, kad dabar viskas pasikeitė, kad derinius sudėliojo stilistai. O paskui mes abu pradėjome juoktis ir aš jam viską papasakojau. Prisiekiu, net negaliu nupasakoti to sapno“, – emocingai dėsto dizainerė. Ir priduria, kad nuo to laiko prisimena brolį tik besišypsantį ir laimingą.

Pati dizainerė tikina pasirengusi įveikti mados sistemą, nesileisti būti sužlugdoma ar išstumiama ir padaryti viską, kad medūza Gorgonė – mados namų logotipas ir Gianni kūryba – išliktų istorijoje. „Dar nežinau, kaip, bet aš tai padarysiu“, – ryžtingai sako ji.

Ji puikiai jaučiasi socialiniuose tinkluose, įžvelgia jų galimybės ir teigia, kad buvimas ten, tarp jaunų žmonių, padeda jai labiau pasitikėti savimi. Donatella – viešųjų ryšių genijus ir dar brolio laikais daug dirbo šioje srityje. Vadina seseris Hadid ir Kendall Jenner savo draugėmis ir sako, kad kai jaunieji modeliai pradėjo be perstojo klausinėti, ar galėtų nusipirkti ką nors iš vintažinių „Versace“ kolekcijų, tai buvęs ženklas: metas sugrąžinti į rinką seną gerą, iš tolo šviečiančią ir atpažįstamą Versace prabangą.

Beje, ši estetika panaši į „Michael Kors“ siūlomą – daug logotipų, vietoje ir nebūtinai, blizgesio ir to, ką tiesiai galima pavadinti kiču. Bet nūdienos pasaulyje, kuriame stengiamasi priimti visas skirtybes, vietos užteks ir jam, ir minimalizmui, ir dar kokiai srovei, kuri neišvengiamai atsiras. Ir vis tiek remsis praeitimi. Nes, anot Donatellos, jaunimui reikia pasakininkų ir kūrėjų, kurie beveik išnykę. O pati ji žvilgčioja į ateitį ir ketina sukurti ekologišką „Versace“ kolekciją. Galite patikėti, ji bus labai versačiška – jokios rusvos spalvos . „Ji tokia nuobodi, – sako dizainerė. – Bet užtat aš radau ekologiško Swarovski krištolo!“