Dėl žiaurumų krokodilų fermose dainininkė Jane Birkin paprašė nebesieti jos vardo su „Hermes“ rankinėmis

Jane Birkin / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-07-29 18:26
Didžiosios Britanijos dainininkė Jane Birkin paprašė prabangos prekių gamintojos „Hermes“ pašalinti jos vardą nuo krokodilo odos rankinių, kai sužinojo apie žiaurius metodus krokodilų fermose.

Dešimtis tūkstančių eurų kainuojančios „Birkin“ rankinės yra tapusios prabangos simboliu ir labai populiarios tarp garsenybių, bet aksesuarai iš krokodilo odos piktina gyvūnų teisių aktyvistus.

„Buvau perspėta apie žiaurius metodus, naudojamus mušant krokodilus, kad „Hermes“, kad galėtų siūti rankines su mano vardu... Paprašiau „Hermes“ pervardyti „Birkin Croco“, kol bus pereita prie geresnių metodų, atitinkančių tarptautines normas“, – sakoma 68 metų J.Birkin pranešime.

„Hermes“ trečiadienį pareiškė tirianti pranešimus apie žiaurų elgesį krokodilų ir aligatorių fermose, kurios aprūpina šiuos Prancūzijos mados namus odomis, iš kurių siuvamos prabangios rankinės ir kiti aksesuarai.

„Hermes“ gerbia jos jausmus ir jais dalijasi, taip pat yra sukrėsta dėl neseniai paskelbtų nuotraukų“, – sakoma bendrovės pranešime.

J.Birkin vardu pavadinta rankinė buvo sukurta 1984 metais po atsitiktinio dainininkės susitikimo su tuomečiu „Hermes“ vadovu Jeanu-Louis Dumas. Dainininkė, kuri tuomet buvo jauna mama, skundėsi negalinti rasti rankinės, kuri būtų ir elegantiška, ir praktiška.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuo tų laikų šio modelio rankinė itin išpopuliarėjo tarp garsenybių, tokių kaip Victoria Beckham, Kim Kardashian. Šiais aksesuarais taip pat žavisi populiaraus televizijos serialo „Seksas ir miestas“ veikėjos.

Iš krokodilo odos pasiūtos rankinės, kainuojančios bent po 33 tūkst. eurų, yra vienas iš labiausiai žinomų „Hermes“ gaminių – kartu su šilkinėmis kaklaskarėmis ir rankinėmis, pavadintomis velionės Monako kunigaikštienės Grace Kelly vardu.

Šios rankinės taip pat siuvamos iš jaučių, veršelių ir stručių odos. Visos jos gaminamos rankomis Prancūzijoje; kiekvieną iš jų pasiūti užtrunka 18–25 valandas.

PETA atskleidė žiaurumus krokodilų fermose

Tačiau šie branginami aksesuarai atsidūrė dėmesio centre, kai gyvūnų teisių organizacija PETA atskleidė, jog krokodilų fermose nuo Teksaso iki Zimbabvės su tais gyvūnais elgiamasi negailestingai: jie esą laikomi sausakimšose betoninėse duobėse, o galiausiai nudobiami „žiauriai užkapojant“.

Pasak PETA, vienai „Birkin“ rankinei pagaminti reikia 2–3 krokodilų odų.

„Sulaukę vos vienerių metų, aligatoriai nušaunami smūginiu pistoletu arba šiurkščiai išskrodžiami, kai tebėra sąmoningi ir jaučia skausmą“, – sakoma PETA pranešime.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Tyrėjai matė aligatorių, kurių uodegos ir kojos tebejudėjo ant padėklų kraujui nuleisti arba ant kruvinų ledo padėklų – dar kelias minutes po to, kai juos mėginta užmušti“, – pridūrė gyvūnų teisių gynėjai.

Sveikindama J.Birkin sprendimą, PETA antradienį rašė savo tinklalapyje: „Visų malonių sielų pasaulyje vardu dėkojame poniai Birkin už savo asociacijos su „Hermes“ nutraukimą.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai