Dalia Kutraitė šventiškai pristatė knygą, kurioje prakalbino garsiausius Lietuvos žmones

Dalia Kutraitė ir Eva Tombak / Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-12-09 19:08
Trečiadienio vakarą žurnalistė Dalia Kutraitė draugų ir bičiulių apsuptyje šventiškai pristatė savo naują knygą „Dalia Kutraitė kalbina. Žvaigždžių karai tęsiasi“. Pasveikinti autorės susirinko jos kolegos ir bendražygiai. Tarp jų buvo galima sutikti ir ne vieną žinomą žmogų.

Knygą „Dalia Kutraitė kalbina. Žvaigždžių karai tęsiasi“ sudaro trisdešimt trys žurnalistės D.Kutraitės pokalbiai su skirtingų pažiūrų, likimų ir profesijų žmonėmis. Iš jų susidėlioja nuoširdi, spalvinga to laikotarpio visuomenės nuomonių bei nuotaikų dėlionė.

Ši dėlionė svarbi ne tik žurnalistės kalbintų asmenybių amžininkams, bet ir ateinančioms kartoms, kurios norės geriau pajausti ar suprasti istorinio Lietuvos laikotarpio dvasią.

To meto prezidentai, dvasininkai, populiarūs dainininkai, aktoriai, gydytojai ir filosofai pokalbiuose su D.Kutraite dalinasi gyvenimo praeitimi, atvirai sako, dėl ko sielojasi bei kuo tiki. Knygoje gausu gyvenimiškų įžvalgų ir net aforizmų, kuriuos norėsis įsiminti ar net pasibraukti.

Viganto Ovadnevo nuotr.
Viganto Ovadnevo nuotr.

„Kai kam ši knyga pasirodys nei šiokia, nei tokia, nes ji – pribraukyta. Lyg vadovėlis, iš kurio kažkas jau mokėsi... Bet verčiau braukykime knygas, kad vėliau nereikėtų braukyti gyvenimo!“ – teigia knygos autorė.

Ji pakvietė savo žiūrovus ir skaitytojus akistatai su tikrosiomis praėjusio laikotarpio žvaigždėmis, žmonėmis, kurie kuo toliau, tuo ryškiau mums šviečia ir padeda nepasiklysti. „Jei bent kartais manote, kad šiame pasaulyje nieko nėra gražesnio ir baisesnio, kilnesnio ir niekingesnio, paslaptingesnio ir aiškesnio nei žmogus, ši knyga Jums“, – tvirtina D.Kutraitė.

Viganto Ovadnevo nuotr.
Viganto Ovadnevo nuotr.

Pasak autorės, visi pokalbiai, lyg vynas brandinti televizijos mediatekoje daugiau nei dešimtmetį, šiandien taip pat aktualūs – laikas patikrino ir paryškino žodžių bei minčių prasmę. 1998-1999  metų pokalbius autorė papildė jau šiomis dienomis rašytomis pastabomis, primindama, kaip toliau klostėsi jos herojų likimas. Visus knygoje išspausdintus pokalbius lydi vertingos nuotraukos, kurių autoriai – garsūs Lietuvos fotografai.  

„Joks istorijos vadovėlis neatskleis laikmečio dvasios taip, kaip ją perteiktų tuo metu gyvenę politikai, menininkai, dvasininkai. Tad šie pokalbiai – ne tik apie iškilias mūsų valstybės asmenybes, bet ir apie pirmąjį Lietuvos nepriklausomybės dešimtmetį, apie kurį išgirstame iš pirmų lūpų“, – apibendrina D.Kutraitė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai