Dainai Gudzinevičiūtei – 50 metų: „Truputį pykstu ant gimtadienio, dėl jo neišvykau slidinėti“

Daina Gudzinevičiūtė / Viganto Ovadnevo ir Alfredo Pliadžio nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-12-23 06:54
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, olimpinė šaudymo į skriejančius taikinius čempionė Daina Gudzinevičiūtė mini gražią sukaktį. Gruodžio 23-iąją jai suėjo 50 metų. „Šis skaičius visiems bado akis, bet aš jo nesureikšminu. Juo esu linkusi pasigirti, o ne jį nuslėpti“, – sakė ji.

D.Gudzinevičiūtės juokiasi – mielai nuo šios šventės būtų pabėgusi į kalnus, tačiau jubiliejus įpareigojo ją likti Lietuvoje. Jau nuo pat ryto užplūdo draugų, kolegų, sporto pasaulio atstovų sveikinimai.

„Šiemet truputį pykstu ant gimtadienio, nes jis man neleido išvykti slidinėti. Jau prieš kelias dienas būčiau išvažiavusi... Tačiau teko rinktis, pasilikau. Suprantu, kad žmonės nori pasveikinti, o kai pagalvoju – ir pačiai juk smagu“, – Žmonės.lt linksmai kalbėjo D.Gudzinevičiūtė.

Ji planuoja šventę artimiausių žmonių rate, tačiau apie ją neatvirauja. Tiesiog užsimena, kad „baliaus 60 žmonių niekada nedarė ir artimiausiu metu neketina daryti“.

Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr.

„Mano gimtadienio data – diena prieš Kūčias. Todėl prie tos konkrečios dienos savo šventės dažniausiai nepririšu, – Žmonės.lt sakė D.Gudzinevičiūtė. – Draugai per ankstesnius gimtadienius visokių staigmenų yra pridarę, visaip nustebinę. Nors dažniausiai gimtadienį atidėdavau ir paminėdavau tarp kitų žiemos švenčių.“

Ponia Daina ne iš tų moterų, kurios savo amžių kaip įmanydamos bando slėpti. Nors tuo, kad šiandien jai 50 metų, ir pati sunkiai patiki. „Man, kaip ir didžiajai daliai optimistų, atrodo, kad dokumentai šiek tiek meluoja su ta gimimo data. Mūsų amžius toks, kaip jaučiamės“, – sakė ji.

Paklausta, kokio amžiaus jaučiasi pati, buvusi olimpietė šyptelėjo: „Net nežinau. Kartais kai pridirbu kokių nors kvailysčių pagalvoju, kad, va, dar paauglystė nesibaigė. Tačiau būna akimirkų, kai pati sau atrodau išmintinga.“

 
Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Pasak jos, metai suteikia išminties, tačiau nepakeičia žmogaus būdo. „Nereikia to skaičiaus tatuiruoti. Koks skirtumas, kiek tų metų?“ – retoriškai klausė D.Gudzinevičiūtė.

Pastarieji metai Dainai Gudzinevičiūtei buvo permainingi – pasikeitė ir šeimyninė situacija, po 20 bendro gyvenimo metų ji išsiskyrė su vyru, kulkinio šaudymo sporto meistru Tadu Griniuku.

„Tai tikrai nebuvo kokia nors tragedija ar momentinis sprendimas. Su buvusiu vyru palaikome diplomatiškus santykius“, – sakė ji.

Kaip ir per Naujuosius metus, taip ir sulaukus gimtadienio daugelis iš naujo permąsto savo vertybes, nuveiktus darbus, apgalvoja kitų metų tikslus.

„Čia tas pats, kaip pasakyti, jog nuo pirmadienio nebevalgysiu saldainių. Gal ir galima, bet ar pavyks? Neaišku. Jei pasakyčiau, kad esu savimi patenkinta, gal nuskambėtų pasipūtėliškai, tačiau džiaugiuosi viskuo, ką pavyko nuveikti“, – sakė ji.

Alfredo Pliadžio nuotr.
Alfredo Pliadžio nuotr.

Ko Daina pati sau palinkėtų jubiliejinio gimtadienio proga? Pasak jos, linkėti sau sveikatos ir laimės nereikia, tokie palinkėjimai net priešingai – šiuos dalykus atitolina.

„Labiau noriu palinkėti kitiems. Kiti metai – olimpiniai. Žinau, kad daugelis sportininkų labai tam ruošėsi, žinau, kaip jie siekia asmeninių tikslų ir pergalių. Labai už juos sergu, žinau, kaip jie jaučiasi, todėl labai noriu, kad jiems pasisektų“, – kalbėjo D.Gudzinevičiūtė – viena iš dviejų Lietuvos sportininkų, kartu su Virgilijumi Alekna, dalyvavusi net 5 olimpinėse žaidynėse, o 2000 m. Sidnėjaus olimpiadoje tapusi šaudymo į skriejančius taikinius čempione.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai