Bradley Cooperis: „Kurdami „Amerikiečių snaiperį“ jutome milžinišką atsakomybę“

Bradley Cooperis filme „Amerikiečių snaiperis“ / „ACME Film“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-16 13:38
Vasario 20 dieną Lietuvos kino mėgėjai galės išvysti JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimui, „Oskarui“, nominuotą naujausią aktoriaus ir režisieriaus Clinto Eastwoodo darbą „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“). Karinis veiksmo filmas buvo kuriamas pagal sėkmingiausiu JAV snaiperiu vadinamo Chriso Kyle'o autobiografiją. Daugiausia taikinių likvidavusio ir daugybę kartų per plauką nuo mirties buvusio vyro vaidmuo teko aktoriui Bradley Cooperiui.

Vos daugiau kaip prieš savaitę 40-ąjį jubiliejų atšventęs Bradley Cooperis už šią rolę sulaukė JAV Kino meno ir mokslo akademijos įvertinimo – ketvirtadienį jis buvo nominuotas Geriausio aktoriaus kategorijoje. Bradley Cooperis juokavo besitikintis, kad trečias kartas nemeluos ir jis pagaliau parsiveš namo išsvajotąją statulėlę – iki šiol dusyk „Oskarui“ nominuotas aktorius po ceremonijos namo grįždavo tuščiomis.

Viešėdamas laidoje „Live With Kelly And Michael“ Bradley Cooperis vedėjams sakė, kad „Amerikiečių snaiperis“ – istorija, tiesiog tobulai tinkanti kino ekranui.

„Ši juosta bus patraukli įvairiems žiūrovams, tačiau tuo pačiu visi žmonės atliekantys ar atlikę karinę tarnybą galės ją susieti su jų pačių darbu“, – tvirtino jis.

Pagal 2002-aisiais išleistą ir bestseleriu tapusią to paties pavadinimo Chriso Kyle'o autobiografiją sukurtame filme veiksmas sukasi apie JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų SEAL snaiperį. Jis vaizduojamas kaip didvyris, taiklumu išsaugojęs nesuskaičiuojamą daugybę gyvybių. Keturias pamainas pavojingiausiuose Irako taškuose tarnavęs vyras buvo du kartus pašautas ir išgyveno šešis sprogimus, o už jo galvą buvo siūloma didelė premija.

„Chrisas buvo charizmatiškas, sudėtingas ir daugialypis žmogus. Tiesa ta, kad turėjome kurti filmą drauge su juo, aš pats turėjau dirbti kartu su juo, bet jis buvo nužudytas“, – neslėpdamas liūdesio teigė Bradley Cooperis.

Chrisas Kyle'as ir dar vienas jo bendražygis buvo nušautas vos kelios dienos po to, kai legendinis snaiperis aptarė projektą su kino kūrėjais – 2013-ųjų vasario 2 dieną. Vyrų gyvybės užgeso nuo jauno Jūrų pėstininkų korpuso veterano, kuris, teigiama, kentė nuo potrauminio streso sindromo, kulkų.

„Chrisas nebuvo suluošintas per misijas Irake, tačiau nutarė pasirūpinti šeima ir palikti jūrų pėstininkų gretas. Jis pradėjo dirbti šaudykloje su karininkais, grįžusiais iš karinės tarnybos. Vienas jų nužudė Chrisą jo paties ginklu vos dvi dienos po to, kai perdavėme jam scenarijų. Aš ir Clintas Eastwoodas jutome milžinišką atsakomybę bei garbę, kad mums buvo patikėta ši istorija, kad Chrisas pasitikėjo mumis“, – kalbėjo Holivudo žvaigždė. „Amerikiečių snaiperis“ – pirmasis jo darbas su Clintu Eastwoodu.

Sėkmingiausio JAV snaiperio istorija – Lietuvos kino teatruose jau nuo vasario 20 dienos.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai