BMW limuziną Vilniaus senamiestyje girtas vairavęs Radžis persižegnojo ir stojo prieš teismą

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-14 08:32
Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienio rytą išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje 28 metų atlikėjas Radžis Aleksandrovičius kaltinamas vairavęs neblaivus. Limuzino klasės BMW savininkas pripažino padaręs šiurkščią klaidą ir vylėsi, kad bausmė šįkart bus pamoka ne tik jam, bet ir kitiems vairuotojams.

Bylos duomenimis, 2015-12-12 neblaivus Radžis Vilniuje vairavo prabangų 7-osios serijos BMW automobilį. Policijos pareigūnai tą naktį iš penktadienio į šeštadienį apie 3.40 val. jį sustabdė Pylimo gatvėje sostinės senamiestyje.

Jis įpūtė 1,15 promilės, tai lengvas girtumo laipsnis.

Dėl tokio girtumo dainininkas sulaukė teismo, kur Radžiui gresia netekti teisės vairuoti mažiausiai metams ir bauda nuo 289 iki 434 eurų.

Į posėdį Radžis, nors šįryt Vilniuje eismas dėl slidžių gatvių vyksta komplikuotai, atvyko gerokai anksčiau nei 8.30 val.

Ankstų ketvirtadienio rytą žengdamas per posėdžių salės slenkstį BMW 730 vairuotojas persižegnojo.

Pagal įprastą tvarką paprašytas pateikti dokumentą tapatybės nustatymui, jaunas vyras susizgribo, kad nieko panašaus neturi. Teisėja Nida Vigelienė visgi patikėjo, kad tai ne apsišaukėlis.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Teismas vairuotojo klausė, kokia jo darbovietė, kuo jis oficialiai gyvenime užsiima. 

„Šiuo metu aš dainuoju“, – sakė Radžis.

Dar sykį paklaustas, ar formaliai nėra įdarbintas į jokią firmą, atlikėjas laikėsi savo: „Šiuo metu ne.“

Vis dėlto teisėjai iš turimų dokumentų perskaičius, kokia įmonė yra nurodyta kaip R.Aleksandrovičiaus darbovietė, atlikėjas patvirtino, jog iš tiesų taip ir yra.

Teismas pagarsino bylos medžiagą – vairuotojas viską patvirtino ir dėl nieko nesiginčijo. Nebuvo poreikio kviesti apklausai policininkų, todėl procesas praėjo sklandžiai ir greitai.

„Aš sutinku su šiomis aplinkybėmis. Nepagalvojęs sėdau ir padariau tokią kvailystę. Bet gal išėjo į naudą kitiems vairuotojams? Aš džiaugiuosi, kad yra tokie reidai, prevencijos. Kuo daugiau pagaus – ar tu žinomas, ar ne, tuo geriau bus visiems“, – teigiamą savo pažeidimo pusę bandė įžvelgti BMW vairuotojas.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Džiaugiuosi, kad sustabdė laiku ir vietoje. Pareigūnai puikiai dirba. Žinau, kad čia bus paskutinis kartas ir labai gera pamoka.

Kai teisėja prasitarė, kad byloje yra statistika apie ankstesnes Radžio administracines nuobaudos, atlikėjas sutiko, jog taupant laiką nebūtina visko vardinti ir detalizuoti: „Žinau, aš viską susimokėjęs.“

„Aš džiaugiuosi, kad sustabdė laiku ir vietoje. Pareigūnai puikiai dirba savo darbą. Būna pirmas kartas, ir būna paskutinis. Aš žinau, kad čia bus paskutinis kartas ir labai gera pamoka“, – posėdžio metu pareiškė Radžis.

Išnagrinėjusi bylą teisėja suteikė vairuotojui teisę sakyti paskutinį žodį, teiravosi, ko Radžis norėtų paprašyti teismo. Šis pageidavo tik švelnesnės nuobaudos.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Šneku taip, kaip yra. Aišku, bus kaip bus. Bet automobilis reikalingas dėl darbo. Būtų gerai gauti ne tokį ilgą terminą. Bet ne aš čia nustatinėju. Aš tik žinau, kad padariau klaidą ir reikia už ją atsakyti. Kaip bus, taip“, – atgailavo Radžis.

Verdiktą šiam vairuotojui teisėja N.Vigelienė skelbs penktadienį.

Beje, šįryt tuo pačiu metu Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo ir kitos įžymybės bylą – vairavimu esant neblaiviam kaltinamas ir irkluotojas Alvydas Duonėla.

Naujausi straipsniai