Beyonce gerbėjai sukilo: niekas nenori, kad ji vaidintų legendinę afrikietę Saartjie Baartman

Autorius: Mantė Mažonė
Publikuota: 2016-01-08 13:30
Šią savaitę pramogų pasaulyje pasklido žinia, kad dainininkė Beyonce žada kurti filmą apie legendinę XIX amžiaus afrikietę Saartjie Baartman, kurią ji pati ir vaidintų. Ši žinia sulaukė itin nepalankios gerbėjų reakcijos – niekas nenori, kad Beyonce imtųsi to vaidmens.

Saartjie Baartman, dar žinoma Sarah vardu, buvo iš Afrikos kilusi įspūdingų formų moteris, kuri linksmino europiečius tuo metu populiariame apsigimėlių cirke, kai pasaulyje klestėjo rasizmas, seksualinis išnaudojimas ir lytinė diskriminacija. 

Kalbos apie Saartjie Baartman buvo pasklidusios po visą pasaulį, o po ankstyvos mirties (ji mirė būdama 25-erių) ji tapo muziejų eksponatu – visi norėjo apžiūrėti jos nuogą kūną. Moters palaikai į jos tėvynę buvo sugrąžinti ir deramai palaidoti tik XX amžiaus aštuntajame dešimtmetyje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Beyonce svajoja apie „Oskarą“: jau pradėjo lankyti vaidybos pamokas ir žvalgosi rimto vaidmens

Sužinojusi, kad Beyonce nori kurti filmą apie Saartjie Baartman, tuo nepatenkinta buvo ir žinoma Afrikos politikė Jean Burgess.

„Jai trūksta paprasčiausio žmogiškumo, kad būtų verta papasakoti Saartjie istoriją, ką jau kalbėti apie tai, kad ji pati nori ją vaidinti, – portalas news24.com cituoja Jean Burgess. – Kodėl Sarah Baartman? Kodėl jai nepasirinkus istorijos apie kokią vietinę Amerikos moterį? Aš jos bandyme papasakoti istoriją, kurią pasakoti turi ne ji, tematau aroganciją.“​

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Vis tik gerbėjai gali nusiraminti – netrukus Beyonce atstovas paneigė spėliones dėl tokio dramatiško vaidmens: „Beyonce su šiuo projektu nėra susijusiu jokiu būdu. Tačiau vis tiek svarbu, kad ši istorija būtų papasakota“.

Neaišku, ar Beyonce iš viso apie šį projektą negalvojo, ar nutarė jo atsisakyti tik pamačiusi, kokia neigiama buvo publikos reakcija.

Žmonės.lt jau anksčiau rašė, kad popsceną užkariavusi atlikėja dabar nusitaikė į Holivudą – ji jau kuris laikas lanko vaidybos pamokas, žvalgosi rimto dramatiško vaidmens ir net turi ambicijų pelnyti „Oskarą“.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Temos:

Beyonce Aktualu

Naujausi straipsniai