Beata Tiškevič: „Ar pajėgsiu ir aš taip išmintingai, taip šmaikščiai, taip stipriai laikytis?“

Beata Tiškevič / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-24 19:25
Socialiniuose tinkluose plinta žinomų žmonių nuotraukos, kuriose jie įsiamžinę vilkintys marškinėlius su užrašu „Tu irgi būsi senas“. Tokiu būdu garsenybės išreiškia paramą labdaros akcijai „Maltiečių sriuba“. Prie jos prisijungė ir Beata Tiškevič, kuri šiemet tapo jubiliejinio paramos koncerto „Maltiečių sriuba“ viena iš koncerto vedėjų.

Socialiniame tinkle paviešinusi savo nuotrauką B.Tiškevič parašė:

„Šį sekmadienį maltiečių renginio metu vežiau senjorei Liucijai sriubos. Mums įvažiavus į kiemą, pastebėjau vieną langą viršutiniame aukšte, prie kurio kažkas stovėjo. Tai buvo Liucija ir ji jau mūsų laukė.

Nors man labai spaudžia širdį, kai pagalvoju apie vienišus žmones, apie vienišus, skurdžiai gyvenančius, sunkiai judančius žmones ir jų dienas, – susitikusi su Liucija nenorėjau kartu verkti. Liucija irgi nenorėjo.

Ji pirštu bakstelėjo į savo nuotrauką, stovinčią dailiuose rėmeliuose sekcijoje – „Va, čia, kai mano aštuoniasdešimtmetį šventėm. Tada dar atrodžiau pusė velnio! Dabar į veidrodį negaliu žiūrėti.“ Ir juokiasi. Ir mes juokiamės.

Sužinojau, kad poniai Liucijai patinka Vislavos Šimborskos poezija, o eilėraštį apie senatvę ji moka mintinai. Vislavos poezija ir Liucija – stebėtinai panašios – bylojančios apie liūdnus, skaudžius dalykus, bet su išradingu šmaikštumu ir juoku žmogaus, kuris yra stipresnis už viską, kas jam įvyksta.

Klausiu Liucijos: „Liucija, ar jus aplanko vaikai“, nes girdėjau, kad taip įprasta klausti, o Liucija man atsako: „Jo... aplanko, bet man tai su draugėmis įdomiau!“

Atsisveikindama ji mūsų paprašė: „Palinkėkite man lengvos mirties“, o aš sakau: „Liucija, man atrodo, kad negalima žmonėms mirties linkėti“. Vėl juokiamės.

Lipu laiptais laiptinėje ir matau, kaip Liucija vis dar stovi tarpdury ir moja.
Galvoju, juk ir aš vieną dieną taip. Tik ar pajėgsiu taip išmintingai, taip šmaikščiai, taip stipriai laikytis?..“

Labdaros akcija „Maltiečių sriuba“ yra didžiausias Maltos ordino pagalbos tarnybos projektas.

Už šios akcijos metu surinktas lėšas savanoriai visoje Lietuvoje globoja net 2302 vienišus senukus. Iš 2014 m. akcijos metu surinktų lėšų šiais metais 17-oje miestų maltiečiai išdalino daugiau kaip 95 000 karšto valgio porcijų, papildomai nuvežė daugiau nei 10 000 sauso maisto davinių. 10 miestų savanorės globojo ypatingos priežiūros reikalaujančius senjorus, 5 miestuose veikė maltiečių Senjorų klubai.

Kiekvienas, norintis prisidėti prie labdaros akcijos „Maltiečių sriuba“, tai gali padaryti skambindamas trumpaisiais numeriais:

•    1417 – 1,45 Eur
•    1418 – 2,90 Eur

Daugiau informacijos: www.maltieciusriuba.lt

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai