Barackas Obama įteikė režisieriui Stevenui Spielbergui aukščiausią Amerikos civilinį apdovanojimą

Stevenas Spielbergas ir Barackas Obama / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-25 11:46
JAV vadovas Barackas Obama antradienį įteikė Holivudo režisieriui Stevenui Spielbergui Prezidento laisvės medalį – aukščiausią Amerikos civilinį apdovanojimą.

„Steveno filmai visų pirma pasižymi tikėjimu mūsų bendražmogiškumu“, – sakė Barackas Obama, įteikdamas režisieriui garbingiausią civiliams asmenims teikiamą apdovanojimą. – Jo istorijos formavo Amerikos istoriją, o jo vertybės formavo mūsų pasaulį.“

Stevenas Spielbergas yra sukūręs tokius populiarius filmus kaip „Ateivis“, „Juros periodo parkas“, „Indiana Džounsas“ ir kt. 

Barackas Obama taip pat pažymėjo Steveno Spielbergo darbą kuriant Šoa fondą (USC Shoah Foundation Institute for Visual History and Education), kuriame kaupiami Holokaustą išgyvenusių žmonių liudijimai apie šią baisią žydų tautos tragediją.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Trimis „Oskarais“ apdovanotas filmų kūrėjas, kurio juostos bendrai už parduotus bilietus uždirbo daugiau nei 9 mlrd. JAV dolerių, džiaugėsi savo sugebėjimu dirbti su skirtingais žanrais, pradedant mokslinės fantastikos filmais, tokiais kaip „Juros periodo parkas“, ir baigiant istorinėmis dramomis, tarp jų „Šindlerio sąrašu“, kuri jam pelnė „Oskarą“.

„Filmas man visuomet buvo geriausias būdas atsikratyti savo demonų ir tokiu būdu permesti tuos demonus jums“, – sakė Stevenas Spielbergas anksčiau šį mėnesį, Berlyne pristatydamas savo naujausią darbą – trilerį apie Šaltąjį karą „Bridge of Spies“ („Šnipų tiltas“).  

Barackas Obama Prezidento laisvės medalį taip pat įteikė dainininkui Jamesui Taylorui, „Grammy“ laureatui smuikininkui Itzhakui Perlmanui ir aktorei Barbrai Streisand, pelniusiai „Oskarą“ už vaidmenį muzikinėje komedijoje „Juokinga mergiotė“.

 
AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarp pagerbtų pramogų pasaulio žvaigždžių taip pat buvo muzikos prodiuseris Emilio Estefanas ir popmuzikos žvaigždė Gloria Estefan – kubiečių kilmės sutuoktiniai, laikomi ispanakalbių muzikos žvaigždžių pionieriais, sėkmingai įsiliejusiais į anglakalbių muzikos rinką.    

Prezidento laisvės medaliu taip pat apdovanoti beisbolo legendos Willie Maysas ir rugsėjį Anapilin išėjęs Yogi Berra.  

„Šiandien pagerbiame neeilinius žmones: novatorius, menininkus ir lyderius, kurie prisidėjo prie Amerikos tautos stiprybės“, – sakė Barackas Obama per ceremoniją Baltuosiuose rūmuose apie 17-a laureatų.  

„Tokių gigantų kaip Willie dėka tokie žmonės kaip aš gali galvoti apie kandidatavimą į prezidentus“, – pridūrė jis.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai