Arvydas Anušauskas pristatė pirmąją fotografijos parodą, debiuto proga sveikino ir žmona Lina

Arvydo Anušausko parodos atidarymas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2015-07-09 17:55
Ketvirtadienio vakarą istorikas, politikas Arvydas Anušauskas pristatė save visiškai kitame amplua. Sostinės „Oslo namuose“ duris atvėrė jo debiutinė fotografijų paroda „Miestas“.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Fotografija – mano hobis. Užsiimu tuo daugiau nei 35-erius metus. Kadaise ir pats ryškindavau nuotraukas, tačiau prieš 15 metų apsinuodijęs sidabro garais nustojau tai daryti. Dabar fotografuoju dėl savęs ir sau, tačiau sulaukęs kvietimo eksponuoti parodą, pagalvojau – kodėl gi ne? Galiu pasigirti parašęs 20 knygų, tačiau fotoparoda man – pirmoji“ – Žmonės.lt sakė jis.

A.Anušauską surengti ekspoziciją paragino fotomenininkas Saulius Paukštys. „Apskritai, dėl visko kalti socialiniai tinklai. Čia kiekvienas turi galimybę parodyti, ką daro, kuo užsiima. Norėdamas pasidalinti įamžintomis akimirkomis, įkėliau keletą nuotraukų. Netrukus sulaukiau Sauliaus kvietimo, o vėliau atsirado ir tokių, kurie panoro mano darbus pirkti, ir, kaip patys sakė, „pasipuošti ofisą“, – linksmai pasakojo nuotraukų autorius.

Parodoje eksponuojama 15 darbų, kuriuose neįprastu akiai rakursu parodomos įdomiausios didžiųjų Europos miestų vietos. Beveik per per penkerius metus, nuo 2011-ųjų, jis keliaudamas vis įamžindavo kokią įsiminusią akimirką.

Nuotraukose – Vilniaus, Venecijos, Paryžiaus vaizdai. Tačiau kai kuriuos jų identifikuoti gali tapti sunku net ir gerai pažįstantiems šiuos miestus. „Mėgstu dokumentiką, tačiau šįkart man svarbiau buvo spalvos, apšvietimas. Norėjau padaryti kitaip“, – sakė A.Anušauskas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pasak jo, kiekvienas žmogus kada nors pamatęs gražų vaizdą, ji išsaugo atmintyje, tik vėliau tas vaizdas pasimiršta, lieka tik kontūrai – taip, kaip ir jo fotografijose.

„Nesvarbu, ar keliauju atostogauti, ar vykstu į komandiruotę, ar keliauju po miestą, ar lipu į kalnus – fotoaparatą visuomet pasiimu su savimi. Po darbų visuomet randu ką įamžinti“, – sakė jis.

A.Anušausko taikiklyje dažniausiai atsiduria miestų panoramos, peizažai. „Man taip pat patinka fotografuoti ir socialines temas, tačiau jų neturiu daug. Apskritai, labai sunku atrinkti vos keletą darbų, kurie atitiktų tą pačią tematiką. Šiai parodai taip pat – pradžioje buvo 20 darbų, galiausiai teko jų dar sumažinti“, – pasakojo jis.

Apžiūrėti debiutinės fotografijų parodos atvyko būrys A.Anušausko draugų ir bičiulių. Tarp jų – ir svarbių vyrui renginių nepraleidžianti jo žmona Lina. Debiuto proga ji jam padovanojo mėgstamo žanro knygą – norvegų rašytojo Jo Nesbo detektyvą „Raudongurklė“.

„Pirmąją Arvydo parodą vertinu palankiai, viskas labai sklandžiai praėjo. Savo vyrą labai palaikau“, – Žmonės.lt sakė Lina.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai