Arūnas Sakalauskas: „Pasirodo, kad tik kine gali pamatyti, kaip tu pasenai“

Rimantė Valiukaitė, Ramūnas Cicėnas, Arūnas Sakalauskas / Stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-01-26 15:20
Jau šį penktadienį, sausio 29-ąją, kino teatruose bus pradėta rodyti naujausia lietuviška komedija „Patriotai“, sukurta pagal Petro Vaičiūno pjesės motyvus. Filmą sukūrusi prodiuserių kompanija „Singing Fish“ antradienio popietę žiniasklaidos atstovus sukvietė į spaudos konferenciją. Garsūs filme vaidinę aktoriai papasakojo apie intriguojančius filmo kūrimo užkulisius.

Filmo „Patriotai“ scenarijų kūrė dramaturgas, scenaristas ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Mindaugas Nastaravičius. Kartu duetu jau prie antrojo filmo iš eilės dirbo režisierius Alvydas Šlepikas ir prodiuseris Mindaugas Papinigis. Šioje komedijoje vaidmenis kūrė garsiausias šalies aktorių elitas: Arūnas Sakalauskas, Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Giedrius Savickas, Nerijus Gadliauskas, Marius Čižauskas, Emilija Latėnaitė, Miglė Polikevičiūtė ir kiti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Arūnas Sakalauskas apie bučinį su Giedriumi Savicku „Patriotuose“: „Truputį per daug užlaikėm“

 

Antradienio rytą naują komediją pirmąkart pamatė ne tik prodiuseriai, bet ir aktoriai, todėl visi netruko pasidalinti įspūdžiais. „Aš noriu pasidžiaugti, kad šiandien pamačiau gražiausius Lietuvos aktorius vienoje krūvoje“, - šmaikštavo aktorius N.Gadliauskas.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Kaip ilgametražio filmo scenaristas su šia komedija debiutavęs dramaturgas, poetas Mindaugas Nastravičius prisipažino, kad kurti kino scenarijų buvo vienas iš rimčiausių jo kūrybinių iššūkių, o žodis patriotai filme nuskambėjo net keliasdešimt kartų.

„Filme žodis patriotai nuskamba 77 kartus. Rašydamas scenarijų, tai dariau sąmoningai. Santykiuose tarp filmo personažų Petro (akt A.Sakalauskas) ir Napoleono (akt. R.Cicėnas) šis žodis yra pamatinis. Iš P.Vaičiūno pjesės mes paėmėme esminę temą – apsimestinį patriotizmą, o visą kitą mėginome priderinti prie šiandieninių aktualijų. Karolio, savanorio linija yra visiškai nauja. O pagrindinė žinia, kurią mes norime perduoti yra tokia, kad ar tikrai žmogus yra tai ką jis kalba ir ką jis daro“, – apie filmą pasakojo scenaristas M.Nastaravičius.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Filmo spaudos konferencijoje netrūko ir juoko. Vienas iš komedijoje vaidinančių aktorių Arūnas Sakalauskas šmaikštavo, kad tik dabar suprato, kaip jis paseno: „Pasirodo, kad tik kine gali pamatyti, kaip tu pasenai.“

 

Kiek surimtėjęs aktorius sakė, kad jam labai patiko filmuotis šioje komedijoje. „Filmas man patiko savo žanru. Tai toks kaip ir nenusakomas žanras. Tai daugiabriaunis filmas apie patriotizmą, kuriame yra labai daug prasmių. Man buvo labai džiugu su visais dirbti, labai smagi komanda“, - kalbėjo aktorius A.Sakalauskas.

Jaunosios kartos aktoriui M.Čižauskui filme buvo patikėtas savanorio vaidmuo. Aktorius prisipažino, kad didžiuojasi Lietuvos vyrais, kurie eina tarnauti: „Aš nežinau ar eičiau ar ne, man lengva spekuliuoti, nes manęs nepašaukė. Bet man dar tik 27-eri, tai dar ir galėčiau. Bet aš turiu draugų, kurie nuėjo savo noru ir aš jais labai didžiuojuosi.“

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Filmas „Patriotai“ pasakos apie garsiai savo patriotiškumą deklaruojančios šeimos pasiruošimą ypatingai šventei – sūnaus Karolio išlydėtuvėms į karius savanorius. Tačiau ruošiantis šventei ima aiškėti, kad tikrieji patriotai – visai ne tie, kurie garsiai kalba apie meilę tėvynei. Sūnaus išlydėtuves užgožia vertybiniai konfliktai, komiškos ir absurdiškos pastangos norint įrodyti savo atsidavimą Lietuvai.

Komedija „Patriotai“ – visuose šalies kino teatruose jau nuo sausio 29 dienos.

 
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai