Alfas Ivanauskas ruošiasi šou Valdovų rūmuose: „Dar niekada neteko gaminti su karūnomis”

Alfas Ivanauskas / VMG Kulinarinio žurnalo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-12 18:31
Garsusis kulinaras, TV laidų vedėjas ir daugybės leidinių autorius Alfas Ivanauskas ir jo komanda šiomis dienomis visą dėmesį sutelkę į išskirtinį šou – jie pasirodys lapkričio 21-ąją Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įvyksiančiame Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmų labdaros ir verslo vakare „Diner de Gala avec Martell“.

Šio vakaro tikslas – dvarų kultūros puoselėjimas Lietuvoje, kultūros paveldo mecenavimas ir verslo ryšių tarp dviejų šalių stiprinimas. Antrus metus iš eilės rengiamame vakare laukiama 200 svečių: Prancūzijos kapitalo įmonių vadovų, įmonių partnerių, šalies verslininkų, valstybinių institucijų vadovų ir kitų garbingų asmenų.

„Tai didžiulis iššūkis mūsų komandai, nes mums patikėtas deserto šou – žvilgsnis į praeitį karalių akimis. Dar niekada neteko gaminti su karūnomis!, – šypsosi A.Ivanauskas. – Inspiracijos semiamės iš Karaliaus Saulės Liudviko XIV sumanymu pastatytų Versalio rūmų ir juose įrengtos įstabiosios Veidrodžių salės.“

Iškilmingą labdaros ir verslo vakarą, kurio tema šiemet – „Didžiosios didikų šventės: Kūčios, Kalėdos, Naujieji ir Trys karaliai“, pradės Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud. Vakaro vedėjais pasirinkti itin sėkmingai pernai trimis kalbomis labdaros vakarą vedę aktorė Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir socialinių mokslų daktaras, Prancūzijos kultūros žinovas, leidinių autorius Eugenijus Skerstonas. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Už pernai verslo ir labdaros vakarienėje ir šiemet jau dalį surinktų lėšų, įgyvendintas pirmasis mecenavimo objektas – Valdovų rūmų trečio aukšto Barokinė audiencijų, arba Sosto, salė pasipuošė įspūdingu baldakimo frizu su heraldiniais ženklais, sukurtu pagal išlikusios autentiškos XVII a. pradžios heraldinės juostos pavyzdį. Ji papuošta Vazų dinastijos, Lenkijos Karalystės, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, Švedijos Karalystės ir Maskvos valstybės herbais.

Baldakimo frizo projektą sukūrė vienas žymiausių ir produktyviausių moderniosios Lietuvos heraldikos kūrėjų, ilgametis Lietuvos heraldikos komisijos narys, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, dailininkas Arvydas Každailis, o projektą įgyvendino žinoma Lietuvos dailininkė tekstilininkė Regina Každailienė.

Kaip ir pernai, labdaros vakarienę, kurios metu bus derinami Lietuvos didikų patiekalai su Prancūzijos pasididžiavimu vynais, šampanu vakarą vainikuos šokių vakaras – šiemet jis vyks XV-XVI amžiaus pastatuose, praeityje vadintuose rūmais, kurie skirtingais laikotarpiais priklausė įvairioms Lietuvos didikų dinastijoms.

Norintys įsigyti bilietus į šį iškilmingą vakarą kviečiami kreiptis į Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmų direktorę Otiliją Snieškaitę.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai