Aktoriaus Sauliaus Mykolaičio atminimo vakare skambėjo jo dukros Justinos Mykolaitytės dainos

Autorius: Monika Svėrytė
Publikuota: 2016-01-19 21:17
Šiemet sausio 15-ąją šviesaus atminimo aktoriui Sauliui Mykolaičiui būtų suėję 50 metų. Tačiau 2006-ųjų vasarį iš gyvenimo pasitraukęs menininkas gražios sukakties nesulaukė.

Praėjus 10 metų po jo mirties bičiuliai ir bendražygiai Lietuvos nacionaliniame dramos teatre surengė jo atminimui skirtą vakarą. „Bardai LT“ ir LNTD kolegos antradienio vakarą pakvietė visus į nemokamą renginį „Nieko nepasakyta“. 

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Čia skambėjo S.Mykolaičio kurtos ir jam skirtos dainos, buvo skaitoma poezija. Šventiniame vakare dalyvavo būrys garsių aktorių, atvyko ir S.Mykolaičio dukra Justė Mykolaitytė.

Renginyje drauge su bičiule Iveta Macevičiūte ji atliko dvi tėčio sukurtas dainas: „Toli toli“ ir „Oi, mama“.

„Mažajame prince“, kurį režisavo tėtis, buvau labai seniai, per premjerą 2006-aisiais. Po premjeros tėčiui buvo įdomu, kaip man patiko klounas, nes kuriant spektaklį manęs klausė, ką daro klounai. Atsakiau, kad šoka, tai jis taip ir padarė, kad klounas „Mažajame prince“ šoktų“, – renginio išvakarėse pasakojo J.Mykolaitytė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Specialiai dėl šio renginio į Lietuvą iš Italijos sugrįžo ir S.Mykolaičio dešimtmetis sūnus Adomas. Koncerte jis sugrojo vieną kūrinį gitara.

Renginyje koncertavo ir Andrius Bialobžeskis, Gytis Ambrazevičius, Alvydas Šlepikas, Marius Jampolskis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Pagal Antoine de Saint-Exupery knygą „Mažasis princas“ režisuotas S.Mykolaičio spektaklis iki šiol rodomas LNDT, jo premjera įvyko 2006 metų sausio 22 dieną. Tų pačių metų vasario 18-ąją aktorius pasitraukė iš gyvenimo.

„Mažasis princo“ 10 metų sukakties proga bus išleistas kompaktinis diskas su spektaklio dainomis (kompozitorius – Marius Salynas). Šia proga Didžiajame LNDT fojė atidaryta ir paroda, skirta S.Mykolaičio ir „Mažojo princo“ jubiliejams.

Daugiau renginio akimirkų – nuotraukų galerijoje:

 

Naujausi straipsniai