Akcija „Būk matomas“: Lietuvos žvaigždės aplankys savo mokyklas

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-01-09 13:59
Ketvirtadienį „Stars and Legends“ sporto bare įvyko akcijos „Būk matomas“ su žvaigžde pristatymas. Jo metu kiekvienas šou verslo atstovas pristatė savo atšvaito simbolį ir įsipareigojo nuvykti į savo mokyklą su atšvaitų klijavimo misija.

Atšvaitų klijavimo akcija „Būk matomas“ įgavo naują pagreitį.  Ši iniciatyva yra skirta spręsti kasmetinę tamsaus paros meto vaikų nematomumo kelyje problemą.  Akcija iki Kalėdų jau apkeliavo virš 50 mokyklų ir  bendruomenės centrų, buvo apklijuota virš 12 tūkst. vaikų bei suaugusių viršutinių drabužių. Šių metų sausio ir vasario mėnesiais ši socialinė akcija įgauna dar daugiau jėgos. Startuoja „Būk matomas su žvaigžde“.

„Atšvaitus nešioja ne visi. Vaikai dažnai juos pameta, ir kai ateina vakaras, keliauja be jų. Nutarėme pasiūlyti paprastesnį būdą, kaip apsaugoti tamsoje vaikštančius pėsčiuosius.
Specialia šviesą atspindinčia plėvele dekoruojame viršutinius drabužius.

Toks atšvaitas niekada nepasimeta, o tai pat ir pagyvina viršutinius mažųjų apdarus. Šiuos šviesą atspindinčius  ženkliukus dedame nemokamai“, – akcijos aktualumą atskleidžia jos iniciatorės daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes“ vadovė Jurgita Pocienė.

Prasidėjus naujiems metams akcija „Būk matomas“ įgavo naują pagreitį: sausio ir vasario mėnesiais planuojama šią akciją įgyvendinti kartu su mūsų šalies žvaigždėmis – atlikėjais, sportininkais, aktoriais, šou atstovais ir kitais žymiais žmonėmis.

Pirmieji akcijos „Būk matomas su žvaigžde“ ambasadoriai: buvęs krepšininkas Matas Niparavičius bei atlikėja Augustė Vedrickaitė. „Siūlome prisijungti ir kitiems, sukurti savo simbolį, kurį bus galima pristatyti kaip savo asmeninį atšvaitą. Tokiu būdu gerbėjai galės dėtis būtent mūsų sukurto dizaino atšvaitus tapdami saugūs ir matomi tamsiame kelyje“, – pasakoja Matas Niparavičius.

Dovydo Lopetaičio nuotr.
Dovydo Lopetaičio nuotr.

Organizatoriai ir dalyviai kviečia visus nebūti abėjingais ir prisijungti prie jų iniciatyvos.
Likusius žiemos mėnesius „Būk matomas“ komandos vyks į tas mokyklas, kurias yra baigę  prie iniciatyvos prisijungę atlikėjai, sportininkai, menininkai. Savo apsilankymu jie atkreips visuomenės  dėmesį į saugaus eismo problematiką bei savo pavyzdžiu parodys teisingą požiūrį.

Policijos kapelionas Algirdas Toliatas palaimino šią akciją ir  pristatė atšvaitą – angelą, kuris saugos  kiekvieną pėstįjį. Jis skatino visus populiarinti atšvaitus ir teigė, kad kiekvieno iš mūsų pagalba gali išgelbėti gyvybes: „Pasakykite „taip, aš palaikau šią idėją, taip, man taip yra brangu“... Linkiu Jums tapti Dievo stebuklais vis labiau“

Renginyje dalyvavusi Natalija Bunkė  su grupe „Pop Ladies“ minėjo, kad tokioje akcijoje dalyvauja ne pirmą sykį – anksčiau atšvaitus klijuodavo vietoj parašų gerbėjams. Pretendentas į Lietuvos „Eurovizijos“ nugalėtojus T. Juodsnukis taip pat pristatė savo atšvaitą. Jis labiausiai agitavo savo atšvaitais – roko ženklu – puoštis močiutes. Vaida Genytė, pristačiusi smuiko raktą džiaugėsi akcija, skirta išsaugoti gyvybes ir ragino kiekvieną kovoti už šį svarbų tikslą bei linkėjo saugumo.

Dovydo Lopetaičio nuotr.
Dovydo Lopetaičio nuotr.

Renginio „Būk matomas su žvaigžde“ metu vienas didelis „Pop ladies“ gerbėjas sugalvojo, jog nori asmeninio Natalijos Bunkės parašo. Pasirodo, nieko nėra neįmanomo –  Natalija maloniai sutiko ir pasirašė savo gerbėjui, o tuo pačiu pasigamino asmeninį atšvaitą savo sūneliui.

Iniciatyvos sumanytojai  dėkojo tiems, kurių dėka akcija galės važiuoti į mokyklas ir tęsti šį svarbų darbą: Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biurui, dizainerei Vilmai Statkuvienei, dovanojusiai akcijai originalius šviesą atspindinčius aksesuarus. Taip pat Nerijui Juškai, Jurgiui Didžiuliui, Benediktui Vanagui ir Gabrieliui Liaudanskui – Svarui, kurie jau kurį laiką yra šios akcijos palydovai. Po renginio visi svečiai buvo kviečiami „atšvaituotis“ ir tuoj pat tapti matomais.

Pirmosios mokyklos, į kurias vyks „Būk matomas“ komanda savo žvaig-džių sulauks jau kitą savaitę.

Dovydo Lopetaičio nuotr.
Dovydo Lopetaičio nuotr.

 

Naujausi straipsniai