Aistė Paškevičiūtė pasibaisėjo diskusijomis apie terorizmą: „Patys išskersime vieni kitus“

Aistė Paškevičiūtė / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-18 18:04
Terorizmas Paryžiuje sukėlė didžiulį atgarsį socialiniuose tinkluose – juose diena iš dienos mirga diskusijos, kuriose gausu pačių įvairiausių nuomonių: nuo užuojautos teroro aukoms iki gana drastiškų pasisakymų apie pabėgėlius ir musulmonus.

Aistė Paškevičiūtė, reaguodama į pastarųjų dienų įvykius ir diskusijas, socialiniame tinkle išsakė savo nuomonę šiuo klausimu.

„Apie statinę medaus, kurioje dabar yra įsimaišęs šaukštas deguto. Akimis tų, kurie turėjo betarpišką patirtį, o ne įsivaizdavimus. Nors aš į visą kylančią paniką stengiausi žiūrėti blaiviai (manau, tai vienintelis būdas stabdantis, o ne skatinantis kraujo praliejimą), bet dabar jau ir man pasidarė baisu. Ne juokais. Dėl jaunos merginos komentaro palikto po vieno lietuvių ekstremisto post'o, kuriame ji teigia, jog jei būtų renkami savanoriai pabėgėliams šaudyti, tai ji – pirma eilėje!!!

Žmonės, atsipeikėkit, jūs patys virstat ISIS, kurių taip nekenčiate, patys tampate sprogdintojais ir šaudytojais, kurie baimės apakinti ar fanatiškos neapykantos vedini žudo nekaltus žmones.

Dar nė šimto metų nepraėjo, o Europa kėsinasi pakartoti savo pačios nuodėmes žmogiškumui. Kai toksai Hitleris įtikino savo (ir kai kurias kitas) tautą, kad dėl visų pasaulio nelaimių ir nesėkmių kalti žydai, šiaip jau taikūs ir romūs piliečiai savomis rankomis išžudė 6 milijonus jų. Ir jautėsi teisūs, atliekantys pilietinę pareigą. Ar dabar, žiūrint perspektyvoje mums atrodo vis dar taip pat?

Ar nematote, kad dabar net Hitlerio nereikia. Kad patys imat į rankas šautuvus ir paklaikusiomis, krauju pasruvusiomis akimis ieškot, ką čia nugalabyti.

 

Ką įmanoma padaryti, kad jūs ne tai, kad pakeistumėte nuomonę, bet bent trumpam sustotumėte? Tiesiog truputį ramiai ir kritiškai pagalvotumėte. Nebūtina persigalvoti, bet bent jau pamąstyti. Kad ir apie tą pasą: pirmiausia, koks teroristas eidamas atlikti nusikalstamo akto pasiima savo asmens dokumentą?

Taigi teroristų organizacijos slaptos, jos nenori, kad jų narius ir jų tarpusavio ryšius atrastų ir ištirtų (ir čia ne mano pamintijmas, tą pasakė p. Skvernelis). Antra, kaip čia gaunasi, kad sprogimas ištaško žmogaus kūną į skutelius, o pasas sveikutėlis lieka gulėti, kad tik mes visi jį rastume ir turėtume ką apkaltinti? Čia tikrai labai panašu į 9/11, kai į bokštus dvynius trenkęsi lėktuvai sukėlė tokį gaisrą ir karštį, jog išsilydė plieninės pastatų konstrukcijos ir jie dėl to sugriuvo, bet teroristų pasai buvę lėktuvo viduje liko sveikutėliai (!). Tam, kad visas pasaulis pamatytų, kas čia iš tiesų kaltas. P.S. Plieno lydymosi temperatūra yra 1500 laipsnių celcijaus.“

Tai, kas vyksta Prancūzijoje – baisu. Bet panikos sukeltas beatodairiškas troškimas pralieti dar daugiau kraujo man atrodo dar baisesnis.

Pasibaisėjo diskusijomis

Žmonės.lt kalbinta A.Paškevičiūtė teigė, kad socialiniame tinkle išsakė savo pilietinę poziciją, nes terorizmas Paryžiuje, jos nuomone, sukėlė išties drastiškų diskusijų, kuriose liejasi neapykanta ir žiaurūs pasisakymai, o ne bandoma ieškoti sprendimų bei argumentuotos informacijos.

„Mano pilietinė pozicija yra ta, jog man baisu matyti, kai siaubingų įvykių akivaizdoje mano šalies piliečiai patys virsta ekstremistais ir skatina neapykantą, priešingai nei tie, kurie realiai nukentėjo nuo teroro atakų. Tai, kas vyksta Prancūzijoje – baisu. Bet panikos sukeltas beatodairiškas troškimas pralieti dar daugiau kraujo man atrodo dar baisesnis. Jeigu taip ir toliau, tai nereikės nė vieno pabėgėlio, patys išskersime vieni kitus“, – Žmonės.lt sakė A.Paškevičiūtė.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai