40-ojo jubiliejaus proga Andrius Kupčinskas vietoj gėlių ir dovanų laukė aukų bažnyčiai

Andrius Kupčinskas su žmona Jurgita / Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Autorius: Saulius Tvirbutas
Publikuota: 2015-03-20 20:24
Penktadienio pavakare Kauno šv.Jurgio Kankinio bažnyčioje surengtas klasikinės muzikos koncertas ir rinktos aukos šventovės vitražo atkūrimui. Taip savo vyro, mero Andriaus Kupčinsko 40 metų jubiliejų sumanė paminėti jo žmona Jurgita Kupčinskienė.

Bažnyčioje Mišias aukojo prelatas Vytautas Steponas Vaičiūnas. Po to dainavo solistai Rita Preikšaitė, Mindaugas Jankauskas, vargonais grojo Dalia Jatautaitė.

Renginį vedė aktorius Egidijus Stancikas.

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Po koncerto meras pakvietė svečius į vaišes bažnyčios kiemelyje.

„Su žmona svarstėme, kaip paminėti jubiliejų ir Žemės dieną. Nenorėjau skęsti gėlių jūroje, juk ne laidotuvės, – juokėsi meras. – Žmona Jurgita pasiūlė surengti prasmingą šventę. O vietoje gėlių ir dovanų tegul žmonės aukoja bažnyčiai.“

Teodoro Biliūno / 15min nuotr.
Teodoro Biliūno / 15min nuotr.

Renginyje suaukotos lėšos bus skirtos atkurti restauruojamos bažnyčios vitražui. Jame bus pavaizduota šv.Jurgio kova su slibinu.

Vienuoliai bernardinai Kaune įsikūrė 1471 m. Tada jiems pradėtas statyti pastatų kompleksas. Vienas jų buvo gotikinė šv.Jurgio Kankinio bažnyčia. Ji ne kartą nukentėjo nuo gaisrų, karų ir buvo perstatyta.

1993 m. ansamblis sugrąžintas Lietuvoje veiklą atgaivinusiam šv.Pranciškaus mažesniųjų brolių ordinui. 1995 m. pradėti bažnyčios ir vienuolyno restauravimo darbai. 

15min.lt

Naujausi straipsniai