173 cm ūgio ir 52 kg svorio Vaida Skaisgirė: „Ne talijos apimtimi matuojama moters savivertė“

Vaida Skaisgirė / Žmonės.lt/Teodoro Biliūno ir Luko Balandžio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-07 13:36
Rubrikoje „Žvaigždės figūra“ šįkart kalbiname prodiuserių kompanijos „Videometra“ komunikacijos vadovę Vaidą Skaisgirę (24). 173 cm ūgio ir 52 kg svorio moteris, kuriai pažįstamas ir modelio duonos skonis, tikina esanti patenkinta savo figūra, tačiau neslepia – kartais aplinkiniai paragina ją daugiau pavalgyti. Vis dėlto, pasak V.Skaisgirės, ne pagal talijos apimtis moterys turėtų save vertinti, ir ne tik lieknos it smilgos yra gražios.

„Esu patenkinta savo figūra. Galbūt norėčiau būti šiek tiek sportiškesnė, tačiau norint tokia būti reikia laiko, kurio man taip beprotiškai trūksta“, – pokalbį su Žmonės.lt pradeda V.Skaisgirė. Nors daugelis moterų svajotų apie tokias kūno linijas, kaip jos, V.Skaisgirė tik šypsosi: na, nėra ji sektinas pavyzdys, nes tikrai negyvena itin sveikai.  

„Dietos esu laikiusis gal kokius du kartus gyvenime, tačiau tai greičiau buvo savo valios patikrinimas, nei siekis atsikratyti svorio. Iš tiesų, šnekant apie sveiką gyvenseną, nesu sektinas pavyzdys. Mano mityba neretai nereguliari, netvarkinga. Kadangi iš darbo stengiuosi kuo greičiau grįžti pas sūnų, nenoriu daryti pauzių darbe ir neinu pietauti. Tad sočiausias man valgymas dažniausiai būna vakarais. Sako, tai – labai blogai“, – šypsosi ji. 

Dariaus Gražio nuotr.
Dariaus Gražio nuotr.

Nors atrodytų, kad būdama tokia laiba Vaida turėtų itin atsakingai rinktis maisto produktus, nėra ir taip: „Nėra nė vieno produkto, kurio nevalgau dėl to, kad jis kenkia figūrai, nes manau, jog valgant su saiku nekenkia niekas. Tiesa, jau septynerius metus nevalgau mėsos, tačiau šį apsisprendimą lėmė ne pažiūros ar noras reguliuoti mitybą, o apsinuodijimas, po kurio mano psichika niekaip negali „atsiblokuoti“.“

Vis dėlto V.Skaisgirė įsitikinusi: norint būti lieknai, vienos taisyklės laikytis būtina – reikia pajudėti. „Yra vienas dalykas, be kurio, manau, lieknos nebūtų ir preciziškai mitybą prižiūrinčios moterys. Tai – aktyvus gyvenimo būdas, sportas, judėjimas. Sportui laiko neturiu, tačiau mano dienas lydi daug judėjimo, bėgimo, lėkimo, o su kiek daugiau nei dvejų metų sūnumi veiksmo netrūksta ir po darbo“, – šypsosi ji. 

Dariaus Gražio nuotr.
Dariaus Gražio nuotr.

Nėštumas grožio nepaslėpė

Tačiau anksčiau V.Skaisgirė sportavo. Savo malonumui, dėl geresnės savijautos, gražesnės figūros. „Niekada nebuvau sporto maniakė, tačiau iki pastodama reguliariai sportavau. Susilaukus vaiko maniau prie sporto grįšianti, tačiau rūpinimasis kūdikiu, tada mokslai, po to darbai... Taip iki šiol neatrandu laiko sportui“, – šypsosi ji. 

Neslepia – norėtų ir vėl pradėti, o ir kitoms netingėti pataria: „Mane visą gyvenimą motyvuoja noras įrodyti kitiems ir ypač sau, kad esu savo gyvenimo šeimininkė ir pati sprendžiu, ką noriu veikti, ko noriu pasiekti, kaip noriu atrodyti. Kokia aš savo gyvenimo dirigentė, jei nesugebu atrasti valios sportui ir rūpinimuisi savimi? Galbūt reikėtų pabandyti šią „savimotyvaciją“?“

Dariaus Gražio nuotr.
Dariaus Gražio nuotr.

Tai kaip, jei pagimdžiusi nesportavo, ji atsikratė per nėštumą priaugtų kilogramų? „Visada maniau, kad lieknos moterys, sakančios, jog nieko nedarė norėdamos numesti svorį po gimdymo ar po kažkokio kito įvykio, lėmusio antsvorį, meluoja. Tačiau dabar ir pati galiu patikinti, jog po gimdymo tikrai nieko ypatingo nedariau. Galbūt padėjo tai, kad valgiau labai sveikai, tačiau labiau dėl vaikelio maitinimo, o ne dėl figūros. Net pati nepastebėjau, kaip greitai po gimdymo dingo tie kilogramai“, – prisimena V.Skaisgirė.  

Patarimai norinčioms sulieknėti

Svarstydama apie grožį ir kilogramus V.Skaisgirė atkreipia dėmesį, kad kiekvienai moteriai, norinčiai pasijausti gražiai, visų pirma reikia save pamilti. 

Dariaus Gražio nuotr.
Dariaus Gražio nuotr.

„Mes, moterys, nuo mažens esame mokomos mylėti tėvus, brolius, seses, vyrus, savo vaikus, tačiau mūsų niekas nemoko mylėti savęs. Tai dažniausiai ir trukdo moterims pasiekti savo tikslus: nuo tokių didelių, kaip šeimos gerovė, iki ne tokių reikšmingų, kaip idealus svoris. Ne talijos centimetrais matuojama moters savivertė, ne prabangiuose rūbuose ir papuošaluose slypi moters laimė, tačiau nematau nieko ydingo, jei norima būti ne tik geru, bet ir patraukliu žmogumi. Todėl ir rūpinimasis savimi, savo išvaizda man yra normalus dalykas, tam tikra meilės sau išraiška“, – svarsto V.Skaisgirė. 

Dariaus Gražio nuotr.
Dariaus Gražio nuotr.

Todėl norinčioms sulieknėti ir pagražėti žinoma moteris pataria: nepasiduokite. „Norinčioms suplonėti pasiūlyčiau ieškoti efektyvios motyvacijos. Bet ne tekstuose apie lieknas moteris, ne nurodymuose literatūroje ar patarimuose interneto platybėse, o savyje. Geriausia – paklausti savęs: nejaugi esu tokia silpna, kad negaliu kontroliuoti, ką valgau? Nejaugi esu tokia neryžtinga, jog negaliu prisiversti atsikelt nuo sofos ir padaryti bent 20 pritūpimų? Mes esame savo gyvenimo ir savo kūno šeimininkai. Kai žmogus tai supranta ir dėl visų negerų dalykų, įskaitant papildomus kilogramus, nustoja kaltinti kitus žmones ar nepalankias aplinkybes, galime ir nuversti kalnus, ir atsikratyti tų nereikalingų kilogramų“, – įsitikinusi ji. 

Dariaus Gražio nuotr.
Dariaus Gražio nuotr.

 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai